Etiketa: kim

Shikoni: Reagimi i Kim Jong-un ndaj shakasë së Donald Trump rreth peshës së tyre nuk ka çmim
  Ka pasur aq shume pika diskutimi nga samiti historik midis Donald Trump dhe Kim Jong-un. Ndërsa diskutimet mes dy udhëheqësve ishin, pa dyshim, serioze, njerëzit po ashtu po flasin rr...
“Unë i besoj atij”: Trump flet për Kim pas samitit historik
Nga: MEGHAN KENEALLY, BILL HUTCHINSON dhe KARMA ALLEN Mirëmëngjesi Amerikë 12 qershor 2018 Koreja e Veriut do të denuclearizohet, Presidenti Trump deklaroi në një intervistë ekskluzive me kr...
Trump: Ishte gabim që shava Kim si “njeriu i vogël raketë”, por pa këtë reorikë nuk do të ishim këtu ku jemi.
Presidenti Donald Trump tha për moderatorin ‘Sean Hannity të Fox Neës, se retorika kërcënuese e përdorur për ta prurë diktatorin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un në tryezën e bisedimeve e bën të nd...
Trump ngre lart samitin me Kim, por thotë se “topi duhet të hyjë në rrjetë që të quhet gol”
Trump përfundoi konferencën për shtyp duke thënë se samiti me Kim ka ishte ngjarje shumë e rëndësishme. “Por unë dua ta shikoj samitin të kompletuar, sepse në qoftë se tpoi nuk kalon vijën e rr...
5000 gazetarë në Singapor. Sot, dita Trump- Kim. Këtu nis epoka ‘Trump’.
Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe ai i Koresë së Veriut Kim Jong Un kanë nënshkruar mëngjesin e kësaj të marte një marrëveshje të përbashkët, ndonëse detajet e saj janë ende të panjohura. “...
Trump dhe Kim nënshkruajnë dokumentin. Trump: “Sapo të mbarojë samiti, Koreja e Veriut nis çarmatimin “me shumë, shumë shpejtësi”.
SINGAPORE (Reuters) - Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un nënshkruan dokumentin "gjithpërfshirës" para takimit historik që synon çarmatimin b...
Udhëtimi i Kim, si macja me miun drejt Singaporit.
  Kim është mirëpritur nga ministri i jashtëm i Singaporit, Vivian Balakrishnan sapo ka arritur në  aeroportin ndërkombëtar në Singapor. Kapaciteti i Koresë së Veriut për raste ceremoon...
Trump dikton perspektiven e vizitës së kreut të Koresë së Veriut nëse samiti është i suksesshëm
Presidenti amerikan Donald Trump tregoi të enjten mundësinë për të ftuar udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong Un në Shtëpinë e Bardhë, nëse ai mendonte se takimi i javës së ardhshme do te ishte...
Donald Trump thotë se ‘gjithçka është gati’ për të nisur samitin me Kim.
Pesë ditë para takimit me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, presidenti I Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha të enjten se samiti I paprecedent  është “plotësisht gati për të nisur”, tek...
Trump thotë se samiti me Kim do të mbahet në ditën dhe vendin e planifikuar: Singapor, 12 qershor.
Donald Trump ka njoftuar se samiti i 12 qershorit me Kim Jong-un do të mbahet siç ishte planifikuar, në Singapor. Ai tha se duke shënuar procesin e takimit me liderin e Koresë së Veriut, do të mba...
Faqja 1 prej 3123