Etiketa: kim

Zonja Kim nuk ndalet për Reformën në Drejtësi; sot në Kuvend me Ruçin dhe Maja
Pas takimeve të njëpasnjëshme me krerët e opozitës dhe anëtarët e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore, ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka takuar sot edhe kryetarin e Kuvendit, Gramoz R...
Basha i PD zotohet para ambasadores Kim: ‘Reforma zgjedhore gati në 31 maj’.
Pas takimit me ambasadoren Yuri Kim, në prononcimin për mediat, kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se Reforma Zgjedhore do të përfundojë brenda 31 majit. Lulzim Basha: Organizmi i zgjedhjeve...
Mesazhi (jo aq i koduar) i SHBA për Metën
Nga Ardit Rada Ambasadorja amerikane në Tiranë është treguar e “pamëshirshme” me propozimin e Ilir Metës që palët me konsensus të fusin duart në ligjet e drejtësisë. Sikur të mos mjaftonin dy f...
Meta i përgjigjet ambasadores Kim: ‘Të jemi serioz e të mos bëjmë gallatë’.
Ne konferencen per shtyp qe sapo mbajti presideNti Meta, u pyet edhe reth deklarates se zonjes Yuri Kim, ambasadore e SHBA, e cila duke marre shkas nga nje platforme e Metes per deformimin e Refor...
Kim Jong-un shfaqet në publik, raportojnë media shtetërore të Koresë së Veriut
  Kim Jong-un është shfaqur në publik për herë të parë pas 20 ditësh, shkruajnë mediat shtetërore të Koresë së Veriut. Agjensia e lajmeve KCNA raporton se udhëheqësi i Koresë së Veriut ...
Mes sulmit të përgjitshëm mbi gjyqtarin, ambasadorja Yuri Kim takon Dvoranin
Dje, zyra e presidentit të Republikës, sulmoi ashpër gjyqtarin Adrian Dvorani, i cili tani eshte kryetar i KED dhe i vetmi anetar i Gjykates se Larte. Presidenti tha se Dvorani duhet te lere detyr...
Kim bëhet ‘ i gjallë’, u dërgon ‘ falënderime’ punëtorëve nga zona turistike e Koresë së Veriut, mes thashethemeve për shëndetin.
  Nga: Fox News Kim Jong Un shprehu mirënjohje të hënën për punëtorët që ndërtonin një zonë turistike në rajonin e Koresë së Veriut, ku treni i tij i nënshkrimit u vu re së fundmi në fotogr...
Mungesa e Kim Jong Un dhe heshtja e Koresë së Veriut vazhdojnë të ndezin thashethemet
    Choe Sang-Hun, New York Times  SEUL, Koreja e Jugut - Koreja e Veriut është ende duke dërguar letra dhe dhurata për udhëheqësit e huaj dhe punëtorët e vendit në emër të udhëheqësit t...
Treni i Kim të Koresë së Veriut është parë në një resort/ Zbehen spekulimet
Seul (AFP) - Një tren që ka të ngjarë t’i përkasë udhëheqësit të Koresë së Veriut Kim Jong Un është perceptuar në një qytet turistik në lindje të vendit, fotot satelitore të rishikuara nga një qen...
Kim Jong Un evakuohet nga Penian, thonë raportet
  24 Prill (UPI) - Kim Jong Un mund të jetë larguar nga Peniani dhe mund të jete strehuar në një vend padiskutim në brigjet lindore të Koresë së Veriut, sipas raporteve të shumta të shtypi...
Faqja 1 prej 612345...E fundit »