Etiketa: kine

Gjigandi energjetik i Kinës pezullon projektet në Rusi
 Grupi shtetëror i Kinës “Sinopec” ka pezulluar bisedimet për një investim të madh petrokimik në Rusi.  Ky lajm është raportuar ekskluzivisht nga agjencia e lajmeve “Reuters”. Ndërkaq, a...
OBSH. Kreu Tedros mban pishtarin olimpik në Lojërat e Genocidit në Pekin
FRANCES MARTEL Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) Tedros Adhanom Ghebreyesus shërbeu si pishtarak në pjesën e fundit të stafetës olimpike në Pekin të premten,...
Përmbytjet: 12 të vdekur në trenin nëntokësor në Zhengzhou dhe mijëra të evakuuar në Kinë
Dymbëdhjetë persona kanë vdekur pasi reshjet rekorde të reshjeve përmbytën tunelet hekurudhore nëntokësore në Kinë, duke lënë pasagjerët të bllokuar në ujërat në rritje. Video e shpërndarë në m...
Evropa ka financuar Wuhanin. Çfarë ndodhi në të vërtetë në Kinë?
Federico Giuliani Wuhan Institute of Virology (WIV), laboratori i vendosur në qytetin kinez ku shpërtheu epiqendra e parë e njohur si Covid-19, ka përfunduar përsëri nën reflektorët. Ose më sak...
Tensionet SHBA-Kinë/ Një burrë nga Singapori pranon se është spiun kinez në SHBA.
Një burrë nga Singapori ka pranuar fajësinë në SHBA se ka punuar si agjent i Kinës Ky është incidenti i fundit në një situatë tensioni në rritje midis Uashingtonit dhe Pekinit. Jun Wei Yeo isht...
Koronavirusi, raporti i shërbimeve sekrete Amerikane për Donald Trump: Italia në krizë. Rreziku kinez
  Shërbimet amerikane të vendosura në Itali i kanë dërguar një raport Donald Trumpit duke sqaruar se situata në Itali është "shumë delikate dhe në ekuilibër të paqëndrueshëm" për sa i përket politi...
Në Wuhan i dogjën të gjalla viktimat e koronavirusit.
  Nga: Breitbart News Banorët në Wuhan, ku ka origjinën pandemia e koronavirusit, kanë dëgjuar ulërima që vinin nga furrat e qendrave funeraleve, dhe disa të trajtuar në spitale thonë s...
Kinë/ Shembet hoteli i kthyer në karantinë për koronavirusin, 70 vetë zihen në gërmadha.
Rreth 70 persona janë zënë në gërmadha pasi hoteli që po përdorej si karantinë e koronavirusit u rrëzua. Ngjarja ndodhi në qytetin Quanzhou të Kinës. Rreth 35 prej 70 personave janë nxjerrë nga...
Vullnetarët e Wuhanit nxitojnë të shpëtojnë kafshët e të mbetura në shtëpi në qytetin e virusit
Nga: SIMON KENT/ Grupet vullnetare kanë filluar të punojnë në Wuhanin e goditur nga virusi, në Kinë, dhe kanë shpëtuar më shumë se 200 kafshë të mbetura vetëm në shtëpi nga pronarë që nuk arrit...
Ambasadori Belortaja për Top Channel: Në vatrën e epidemisë së gripit në Kinë, janë 2 shqiptarë
Në një prononcim për Top Channel, Selim Belortaja ambasador i Shqipërisë në Kinë tregon për numrin e shtetasve shqiptarë që ndodhen në qytetin Wuhan, epiqendra e gripit që deri më tani i ka marrë ...
Faqja 1 prej 41234