Etiketa: kine

Kim i Koresë së Veriut viziton Kinën në prag të samitit të pritshëm me Trump.
Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un të martën arriti për një vizitë të paralajmëruar në Pekin për bisedime me presidentin Xi Jinping, ndërsa ndodhet në përgatitje e sipër për samitin e dytë të ...
Arrestimi i CFO të Huawei është një ‘Deklaratë Lufte’, thotë drejtori i Global Times
  Arrestimi i një ekzekutivi të lartë të teknologjisë kineze nga ana e autoriteteve kanadeze duke vepruar sipas urdhrit të Shteteve të Bashkuara po kërcënon të demtojë përpjekjet e adminis...
Shefi i Interpolit i Kinës “arrestohet në fshehtësi nga regjimi i Pekinit”
Humbin gjurmet e numrit një te agjencisë Meng Hongwei nisur nga Lion për ne Kinë   I zhdukur nga 29 shtatori, ditën kur ka përshëndetur gruan dhe fëmijët, duke u nisur nga Lioni, drejt ...
Kinë, ka lindur një breshkë me dy koka: “Është një anomali gjenetike”
Ekzemplari i rrallë lindi para tre muajsh dhe nuk mund të lirohet. Eksperti: "Kjo specie zakonisht mund të jetoje deri në 30 vjet" Ajo ka lindur në robëri në strehën per kafshët e egra te Shang...
Jeremy Hunt, kryediplomati britanik, bën gafën me gruan e tij kineze në Kinë
Sekretari i ri i Shtetit për Punët e jashtme në Britani, Jeremy Hunt i cili zëvendësoi Boris Johnson që dha dorëheqjen para pak ditësh, ndodhet për një vizitë zyrtare në Kinë- por ka bërë një gafë...
Ballkani Perëndimor e ka futur veten në darën Turqi- Rusi- Kinë. Nuk pritet anëtarësim në BE
Nga: Zëri i Amerikës/ Në samitin e javës së kaluar të Bashkimit Evropian në Sofje u bë e qartë se vendet e Ballkanit Perëndimor nuk mund të presin një rrugë të shpejtë anëtarësimi. Por vonesat ...
Lideri Kim Jong-un premton në Kinë atë që do të firmosë me Trump: Jo program bërthamor!
Zërat në media se vizita e Kim në Kinë kishte një produkt, eliminimin e  programit të armatimit bërthamor, janë shtuar gjatë ditës, që nga dje kur u shpall vizita. Lideri i Koresë Veriore, Kim ...
A ta besomjë se lideri koreano- verior Kim Jong- un po viziton Kinën?!
Mediat ndërkombëtaret raportojnë se lideri i Koresë Veriore, Kim Jong- un ka mbërritur në Kinë, në vizitën e parë jashtë shtetit që kur ka marrë drejtimin e vendit në vitin 2011. Burimet kanë k...
Lideri kinez, Xi Jinping shpall “Revolucionin e Tualeteve”.
Lideri kinez, Xi Jinping ka deklaruar se është i nevojshëm një “Revolucion i Tualeteve” në mbarë vendin me qëllim zhvillimin e turizmit në vend dhe mbi të gjitha kualitetin e jetës. “Çështja ‘T...
Media kineze çmon Trump për idenë e “pa ndonjë interes për diplomacinë boshe”.
Media e shtetit komunist publikoi një pjesë të lëvdatave ndaj presidentit Donald Trump për “thuajse aspak interes në luftën e diplomacisë boshe”, të Mërkurën, teksa kryetari i shtetit  Amerikan u ...
Faqja 1 prej 3123