Etiketa: kine

Scoop: Trump do të presë Xi në Mar-a-Lago
Presidenti Donald  Trumpka bërë plan që të ketë si mysafir Presidentin e Kinës Xi Jinping në “pjatën e artë” në resorin e tij Mar-a-Lago në Florida. Zoti Trump ka planifikuar që homologun  tij kin...
Kina shumë e kënaqur me bisedën “ekstremisht të përzemërt” Trump-Xi .
Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump ka afirmuar te homologu i tij në Kinë ,  Xi Jinping, mbështetjen e tij për politikën “Një Kinë, kur kanë folur në telefon, një bisedë që Shtëpia e B...
Një fëmijë i një specieje të re njerëzore në Kinë
Me mbi një miliard banorë, Kina është vendi më i populluar i botës. Ndër fëmijët e shumtë që rriten atje, vetëm njëri ka ditur të tërheqë vëmendjen e mësuesve të tij dhe pastaj të gazetarëve falë ...
Kur Shqipëria, në armiqësi me Europën, mbrohej nga pasuesit e Xhinxhis Khanit
(FOTO: Fotokopje e gazetës Der Spiegel e datës 6 Janar 1969)/   Nga: Der Spiegel, 6 janar 1969 / Sipas gazetës gjermane Der Spiegel, në histori ndodhin kundërthënie të çuditshme. Një...
Lideri kinez Cu En Lai ndoshta ishte gay
Cu En Lai ndoshta ishte gay
E bija vret të ëmën teksa kurohej “për varësi ndaj internetit”
  (WASHINGTON POST) Një 16-vjeçare Kineze rrahu të ëmën për vdekje pasi e lidhi në një karrige për një javë, në grindje e sipër për ta dërguar vajzën në qendrën e trajtimit për varësi n...
Faqja 4 prej 41234