Etiketa: kine

Flamuj dhe himne për Trump: Hong Kongu në shesh ndez krizën Kinë-SHBA
Kortezhe dhe përleshje, manifestuesit kërkojnë ndihmë nga Trump, që vështirë se do të vijë. Nga: Roberto Fabbri/ Armëpushimi në Hong Kong tashmë ka mbaruar. Një javë pas fitores së ortekut t...
Pompeo në Ballkan: Mbrohuni nga ndërhyrjet ruse dhe kineze!
Sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo paralajmëroi Maqedoninë e Veriut për rrezikun që i kanoset vendit nga ndikimet ruse dhe kineze. Shqetësimin e shprehu gjatë takimit me Kryeministrin Zoran ...
Blogger-i kinez vdes drejtpërdrejt në YouTube ndërsa hante insekte helmuese
Youtuber-i kinez donte ti demonstronte ndjekësve te tij se mund të hante çdo gjë: vdiq i helmuar nga një shumëkëmbësh Pina Francone Një bloger kinez vdiq drejtpërdrejt në YouTube duke ngrënë...
Kim i Koresë së Veriut viziton Kinën në prag të samitit të pritshëm me Trump.
Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un të martën arriti për një vizitë të paralajmëruar në Pekin për bisedime me presidentin Xi Jinping, ndërsa ndodhet në përgatitje e sipër për samitin e dytë të ...
Arrestimi i CFO të Huawei është një ‘Deklaratë Lufte’, thotë drejtori i Global Times
  Arrestimi i një ekzekutivi të lartë të teknologjisë kineze nga ana e autoriteteve kanadeze duke vepruar sipas urdhrit të Shteteve të Bashkuara po kërcënon të demtojë përpjekjet e adminis...
Shefi i Interpolit i Kinës “arrestohet në fshehtësi nga regjimi i Pekinit”
Humbin gjurmet e numrit një te agjencisë Meng Hongwei nisur nga Lion për ne Kinë   I zhdukur nga 29 shtatori, ditën kur ka përshëndetur gruan dhe fëmijët, duke u nisur nga Lioni, drejt ...
Kinë, ka lindur një breshkë me dy koka: “Është një anomali gjenetike”
Ekzemplari i rrallë lindi para tre muajsh dhe nuk mund të lirohet. Eksperti: "Kjo specie zakonisht mund të jetoje deri në 30 vjet" Ajo ka lindur në robëri në strehën per kafshët e egra te Shang...
Jeremy Hunt, kryediplomati britanik, bën gafën me gruan e tij kineze në Kinë
Sekretari i ri i Shtetit për Punët e jashtme në Britani, Jeremy Hunt i cili zëvendësoi Boris Johnson që dha dorëheqjen para pak ditësh, ndodhet për një vizitë zyrtare në Kinë- por ka bërë një gafë...
Ballkani Perëndimor e ka futur veten në darën Turqi- Rusi- Kinë. Nuk pritet anëtarësim në BE
Nga: Zëri i Amerikës/ Në samitin e javës së kaluar të Bashkimit Evropian në Sofje u bë e qartë se vendet e Ballkanit Perëndimor nuk mund të presin një rrugë të shpejtë anëtarësimi. Por vonesat ...
Lideri Kim Jong-un premton në Kinë atë që do të firmosë me Trump: Jo program bërthamor!
Zërat në media se vizita e Kim në Kinë kishte një produkt, eliminimin e  programit të armatimit bërthamor, janë shtuar gjatë ditës, që nga dje kur u shpall vizita. Lideri i Koresë Veriore, Kim ...
Faqja 2 prej 41234