Etiketa: koronavirusi

Kina dhe Rusia po përhapin dizinformim rreth virusit, thotë BE
Stephanie Bodoni Bloomberg    Kina dhe Rusia u fajësuan për shpërndarjen e informacionit të rremë dhe mashtrues në internet në lidhje me Covid-19 në një raport të Bashkimit Evropian ...
Kina përdori udhëtimet ajrore për të mbjellë farën e virusit në fazën e hershme, thotë një zyrtar i lartë i OBSH
Nga Edmund DeMarche | Fox News Peter Navarro, këshilltar i tregtisë në Shtëpinë e Bardhë, tha në një intervistë të Dielën duke sugjeruar se Kina "dërgoi qindra mijëra" me aeroplan në të gjithë ...
Nafta, rënie historike e çmimit për fuçi. SH.B.A., Rusia dhe Arabia Saudite të përfshira nga koronavirusi dhe nga gabimet e Putin-it
21 prill 2020 Rënie historike e naftës, kuotimi i së cilës nga Wti për kontratat me dorëzim në maj humbet 74.22% duke u fundosur në 4.85 dollarë për fuçi. Humbjet për kontratat me maturim në mu...
Putin dhe Xi bëhen bashkë kundër botës që ka fajësuar Kinën për koronavirusin
  Presidenti rus Vladimir Putin dhe udhëheqësi kinez Xi Jinping, të enjten, kundërshtuan si përpjekje 'kundërproduktive' për të fajësuar Pekinin për vonimin e informimit të botës për koron...
Kronika e Tg2 e vitit 2015: Një supervirus u krijua në një laborator në Kinë
Disa ditë më parë, një video e transmetuar në nëntor 2015 nga Tgr Leonardo, një buletin i lajmeve kushtuar shkencës së prodhuar nga Gazeta Rajonale Rai, nisi të qarkullojë në rrjet. Në këtë video,...
SHBA, mbrëmë vonë arrihet marrëveshja për paketën e koronavirusit
  Shtëpia e Bardhë, Senati arrijnë marrëveshjen natën vonë prej 2 trilion $ për paketën e stimulit të koronavirusit Drejtuesit e Shtëpisë së Bardhë dhe Senatit arritën një marrëveshje historike me...
Të 50 shtetet e SHBA-së preken nga koronavirusi
Koronavirusi ka prekur të 50 shtetet e SHBA-së, pasi Virxhinia Perëndimore ka raportuar tashmë rastin e saj të parë. Duke njoftuar për pacientin e parë me COVID-19, guvernatori i këtij shteti, ...
KORONAVIRUSI MUND TA RIFORMATOJË BOTËN
  Nga: Astrit Patozi/ Kur na ra tërmeti, u kujtuam për sizmiologët, inxhinierët, arkitektët, gjeologët, madje edhe për muratorët e ndërtimit. Një grua e moshuar që kishte dalë prej kohësh n...
Rama i drejtohet Bashës: ‘Ti Lulzim, në ditë të zeza nxirr pak bardhësi nga shpirti…’
Kryeministri Edi Rama i kërkuar opozitës të heshtë dhe t’i ruajë akuzat pasi të mbarojë epidemia e koronavirusit. Në mbledhjen e qeverisë, duke iu drejtuar rivalit të tij demokrat, Rama tha se ...
Rama: Me këtë armik nuk ka trimëri, as ka shaka.
Gjatë mbledhjes së qeverisë, kryeministri Edi Rama deklaroi se është koha jo për të treguar trimëri ndaj koronavirusit, por për të respektuar rregullat. “Duhet çmos të kufizojmë maksimalisht dë...
Faqja 1 prej 3123