Etiketa: kukes

Ligji është shkelur 14 herë gjatë arrestimit të 23 kuksianëve.
Avokati i Popullit ka gjetur një numër të madh shkeljesh ligjore nga ana e policisë gjatë arrestimit të 23 kuksianëve, pas protestës kundër vendosjes së taksës në rrugën e kombit. Në një rekoma...
Një kuksiane i shkruan Berishës: “ Kush më shikon?…Burrin në burg për protestën, fëmijët pa bukë në shtëpi…”
Letra e Servetes: "Njëmijë lekë më ka sjellë një ditë, e besoni?!! I kushtonte 30 mijë lekë në ditë Servetit të linte tek ai sporteli që ishte vendosur. Ai tha "më shkojnë 1 milion në muaj!  Si...
Dhuna është e vetmja gjuhë që kupton pushteti.
(FOTO: Protesta e të shtunës në Rrugën Rrëshen-Kalimash. Foto: Malton Dibra/LSA)/ Problemi me të cilin përballen shqiptarët sot është kolapsi i autoritetit moral të të gjitha partive politike, si...
Kukësi nën shtetrrethim, kudo policë të armatosur. FOTO
Kukësi vijon të jetë nën kontrollin e forcave të shtuara të policisë, që patrullojnë të armatosur me armë automatike, që ditën pas protestës së të shtunës së javës së kaluar në Kalimash. Një pr...
Prokuroria që arrestoi protestuesit ka falsifikuar dokumentet
  Nga: Gazmend Bardhi, ish- ministër i Drejtësisë/ Ne kërkesën e Prokurorisë Kukës drejtuar Gjykatës, deklarohet ne mënyrë te falsifikuar se masat e ndalimit ndaj 23 qytetareve te Kukësit j...
Nesër do të shkoj në Kukës…
Nga: Entela Kasi, shkrimtare/ Nesër dua të shkoj në Kukës, për të qenë pranë qytetarëve dhe banorëve të atij vendi që në kohën e luftës së Kosovës hapi dyert e mbajti tej çdo mundësie shqiptarët e ...
Nesër, 23 burra e gra mbërrijnë të lidhur në Kukës. Vendimi i gjykatës në ora 10.00
Burime nga gjykata e Kukësit tregojnë se nesër në ora 10.00 në këtë gjykatë pritet të mbërrijnë të arrestuarit e ditës së shtunë për ngjarjet në Rrugën e Kombit. Mësohet se në Kukës do të mblidhet...
Nuk kalohet para Drejtorisë së Policisë së Tiranës; mund të arrestohesh menjëherë.
Në Tiranë ka nisur edhe arrestimi i qytetarëve që kërkojnë lirimin e të arrestuarve të Revoltës së Kukësit. Madje mund të ndodhë që edhe pse ndodhesh rastësisht aty pranë, të arrestohesh në vend e...
“Lironi djemtë tanë! Poshtë diktatura!” Protestuesit ‘rrethojnë’ komisariatin e Kukësit
Dhjetëra qytetarë të Kukësit, kryesisht familjarë dhe të afërm të të arrestuarve për protestën e ditës së djeshme në Rrugën e Kombit protestuan para komisariatit të Kukësit duke kërkuar lirimin e ...
Çfarë terrori në Kukës!
Në videot që qytetarët e Kukësit shpërndajnë në rrjetet sociale duken vazhdimisht forcat speciale dhe blindat e policisë që lëvizin në rrugët e qytetit. Që pas protestës kundër taksës në Rrugën e ...
Faqja 5 prej 8« E para...34567...E fundit »