Etiketa: kuvendi

Po shpërndahet Kuvendi? Meta kërkon nga kreu i KQZ sa është numri i deputetëve?!
Teksa paraditen e sotme, Presidenti Meta ka nënvizuar se ai është zgjedhur nga një Parlament tërësisht legjitim i ka dërguar një letër kreut të KQZ, ku i kërkon të dijë se sa është numri i deputet...
“4 aventurierë duan funeralin e drejtësisë…, unë nuk dorëzohem as si kryeminsitër, as si qytetar’/ Rama në Kuvend…
Kryeministri Rama gjatë fjalës së tij në Parlament deklaroi se zgjedhjet do të mbahen me qëllim që të marrë fund marrëzia e 4 aventurierëve, duke përfshirë këtu Presidentin Ilir Meta, ish-kryemini...
Gramoz Ruçi firmos Urdhrin për hapat në Kuvend për shkarkimin e presidentit Meta
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka firmosur sot urdhrin që i hap rrugën zhvillimit të mocionit me debat për dekretin e Presidentit Ilir Meta, i cili rrëzoi 30 qershorin si datë për zhvillimin e z...
Konferenca e kryetarëve: E enjte- mocion debati 5 orë për shkarkimin e Presidentit
Në mbledhje e sotme të Konferencës së Kryetarëve është vendosur që ditën e enjte mocioni i debatit për shkarkimin e presidentit Ilir Meta do të zgjasë për 5 orë. Mediat raportojnë se nga këto 5 or...
Kuvendi i përtërirë ‘kap’ numrin 122, nga 140
  Sot janë betuar në Kuvend dy deputetët e rinj nga opozita. Ervis Meço nga listat e PD-së në qarkun Vlorë ka marrë mandatin në kuadër të plotësimit të vendeve vakante nga djegia e mandate...
OSBE: Kuvendi, me deputetët e rinj, i gjithëfuqishëm për Reformat. ‘Go on!!’
Thomas Greminger, sekretar i Përgjithshëm i OSBE, që nga Tirana ka bërë shenjë miratimi dhe ka thënë në anglisht: “Go on!’(vazhdoni),  duke nënkuptuar reformat që do të miratohen në Kuvend. “Re...
Thyhet rëndë ‘besa’ në PD; tre tradhtarë të rinj dalin në shesh
Tre kandidatë të tjerë nga listat e PD, kanë dorëzuar sot në KQZ formularin e dekriminalizimit, duke shprehur haptazi vendimin e tyre për t’u bërë pjesë e Kuvendit të Shqipërisë, pavarësisht vendi...
Erion Piciri i PD: ‘Pse kërkova mandatin e deputetit pas rebelimit të PD?!
Erion Piciri, ka dorëzuar formularin te Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, për t’u futur në Kuvend. Për këtë vendim ka reaguar vetë Piciri përmes një letre të hapur, ku jep edhe motivet pse kërkoi ma...
Protesta e ditës e opozitës: Mungon Basha dhe njerëzit me mbulesa në kokë
Sot protesta e opozitës para selisë së Parlamentit ka marrë një pamje tjetër. Protesta udhëhiqet nga Monika Kryemadhi, e cila deri tani ka ‘futur duart’ në protestë në mënyrë të fshehtë pas Baashë...
Ish deputetët padisin Kuvendin, kërkojnë pagat për kohën që kanë munguar
( FOTO: Arkiv)/ I dogjën mandatet, por ish ligjvënësit opozitarë i janë drejtuar gjykatës për të marrë rrogat e bojkotit të fundit parlamentar. Top Channel ka siguruar paditë që kanë depozituar...
Faqja 5 prej 18« E para...34567...10...E fundit »