Etiketa: lu

Këto që bën ambasadori Donald Lu i ka personale, ka humbur sensin e diplomacisë amerikane.
Nga : Vincent W.J. van Gerven Oei        Kohët e fundit ka patur shumë raportime në mediat amerikane dhe europiane për gjendjen e paqartë ku ndodhet Departamenti amerikan i Shtetit, nga ku janë...
Ambasadori Lu te presidenti Meta…, njeri duhet të shkojë në burg.
Nga: L. Skiro/ Ose ambasadori Lu duhet të ndëshkohet fort për atë që paska deklaruar se ‘prokurori Llalla nuk pranoi të burgosë Metën’ dhe për akuza të tjera korrupsioni që ka bërë Llalla ndaj ...
BIE MITI I ‘LISTËS SË ZEZË’
Frrok Çupi/ Dy herë në gjithë historinë e re ka rënë miti i ‘Listës së Zezë’ me Amerikën. Herën e parë, nga viti 1939 deri në vitin 1992. Ambasada amerikane në Tiranë u mbyll zyrtarisht në 16 shtat...
Manjani për Lu-në: “Ti më ndjek mua për anti- LGBT, por unë të ndjek ty për dorëzimin drejtësisë në duar të qeverisë!
Pasi ambasadori i SHBA, Lu, ka thënë se po ndjek zhvillime në Shqipëri kundër LGBT, dhe ka përmendur emrin e Tritan Shehut- ish ministër i Jashtëm dhe deputet; si dhe emrin e Ylli Manjanit- ish mi...
Shokohet Tritan Shehu: Ambasadori Lu i bën nder, e vë në listën e zezë ‘anti- LGBT’.
Deputeti demokrat Tritan Shehu ka reaguar lidhur me deklaratat e sotme të ambasadorit amerikan në Tiranë, Donald Lu, i cili paralajmëroi Shehun dhe ish-ministrin Ylli Manjani që të bëjnë kujdes me...
Donald Lu përgjigjet në panik: “Ata që nuk duan Reformën, më akuzojnë…”.
Organizata “Judicial Watch”, në një njoftim të botuar të mërkurën, akuzon Departamentin e Shtetit se ka ndihmuar me fonde organizatat e filantropistit Xhorxh Soros për aktivitetet politike në mbës...
VIDEO. Fox News: Fondet Amerikane u përdorën nga Soros dhe Lu në Shqipëri për të vënë Drejtësinë në kontrollin e qeverisë socialiste.
Në një program të gjatë, Televizioni amerikan Fox Neës, para 11 orësh, ka analizuar raportin e paraqitur nga think-tank amerikan ‘Judicial Watch’ mbi shpërdorimin e fondeve amerikanë për të financ...
Çfarë është ky takim Berisha- Lu në mes të një ‘tymtaje’?
Nga: L. Skiro/ Sot ish-kryeministri Sali Berisha ka pritur në një takim në zyrën e tij ambasadorin amerikan në Tiranë, Donald Lu. Takimin e ka konfirmuar edhe vetë zyra e zotit Berisha, por nuk...
Hije te takimit Lu- Basha në mes të stuhisë mbi akuzat e lidhjeve të Bashës me Rusinë
Sot mund të quhet dita e tretë më e trazuara mbi një akuzë të rëndë që ka nisur të rëndojë mbi kryetarin e PD (në opozitë) Lulzim Basha për përfshirjen në një aferë financimesh ruse për PD. ‘St...
Lalla: “Lu ka keqinformuar Departamentin e Shtetit’
  Adriatik Lalla për ‘Wall Street Jornual’. Unë jam i sigurt se ky është një vendim i marrë pas një keqinformimi të dhënë nga Ambasadori Lu në Departamentin e Shtetit", tha ai. Gjithashtu ...
Faqja 1 prej 612345...E fundit »