Etiketa: moti

Moti i acartë përfshin të gjithë territorin, ulen sërish temperaturat
Vendi ynë sot  mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell por që herë pas here do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat do të sjellin reshje të izol...
Stuhia “Filomena” mbërrin në Ballkan/ “Në fundjavë, gjithë Shqipëria e ngrirë”
Stuhia “Filomena” që mbuloi një pjesë të Spanjës me dëborë po i drejtohet Ballkanit. Udhëtimet rrugore, hekurudhore dhe ajrore u ndërprerë, ndërsa autoritetet thanë se Spanja po përballej me “st...
Moti i keq/ IGJEUM paralajmëron sërish: Në 10 dhe 11 priten përmbytje më të mëdha
Prej disa ditësh tashmë, vendi ynë vijon të jetë nën ndikimin e një moti të paqëndrueshëm, që ka shkaktuar jo pak probleme në vend. Ndërkohë, sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, nivelet...
Përmbytjet në vend/ Përmirësohet situata, bie niveli në lumenjtë që rrezikuan të dilnin nga shtrati
Pas reshjeve të dendura të shiut, që sollën përmbytje dhe avari në qarkullimin rrugorë, duke se situata po shkon drejt përmirësimit. Në Lezhë raportohet se uji po tërhiqet nga zonat që kishte p...
Krishtlindja është shkatërruar: Moti 15 gradë më ulët. Ku dhe kur?
Një valë e të ftohtit polar po vjen me reshje dëbore edhe në zonat bregdetare dhe një rënie të temperaturave deri në 10-15 gradë më pak. Një valë e re dhe intensive e ngrirjes edhe për fund vitin...
Në fundjavë nisin reshjet e para të borës.
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët. Gjatë pasdites vranësirat do të shtohen duke bërë që të shtunën në zonat malore të fillojn...
Moti: Këtë javë do të kemi ditë me diell dhe temperatura më të larta
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell dhe vranësira të pakta, kryesisht në zonat malore. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pë...
Ka ndryshuar moti; reshjet e natës përmbyten rrugët në Durrës, rëndohet trafiku rrugor
Reshjet e shumta të shiut, që kanë rënë gjatë gjithë natës së kaluar, kane sjelle si rezultat që një pjesë e kryqëzimeve rrugore në qytetin e Durrësit kanë qenë të përmbytura këtë mëngjes. Situ...
Moti: Sivjet nuk ka ‘gusht e gunë’, temperaturat janë në rritje, deri 39ºC.
Përsëri edhe sot parashikohet mot i kthjellët me temperatura të larta, në të gjithë territorin e Shqipërisë. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të vario...
Moti: Edhe kjo javë me temperatura të larta dhe herë-herë shtrëngata
Sot parashikohet mot i kthjellët me temperatura të larta, ndërsa në zonat malore, kryesisht në zonat verilindore do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat mund të sjellin reshje në form...
Faqja 1 prej 1412345...10...E fundit »