Etiketa: moti

Fillon tërheqja e të ftohtit polar në vend, temperaturat rriten me 3 gradë
  Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh duke sjellë mot me diell, por të ftohtë, pasi ka filluar tërheqja e të ftohtit polar. Sipas Meteoalb, sot tem...
Temperaturat ulen në ekstrem/ Mbrojtja: ‘Situata është nën kontroll!’
Pasi i gjithë territori i Shqipërisë është përfshirë nga ulja e ndjeshme e temperaturave dhe moti tërësisht i paqendrueshëm, i shoqëruar me reshje bore dhe shiu, nga ana e Ministrisë së Mbrojtjes,...
Javën që po vjen do të mbyllen shkollat, shkak temperaturat e ulëta
Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, të enjten e 20 janarit ka njoftuar se për shkak të temperaturave të ulëta, shkollat do të mbyllen tre ditë. Përkatësisht më 24-26 janar, procesi mës...
Java që vjen, me mot shumë të ftohtë/ Ministre Kushi: 3 ditë pushim javën e ardhshme për shkollat.
  Ministre e Arsimit, zonja Evis Kushi, sot ka dalë para publikut me këtë njoftim: Të dashur nxënës, mësues dhe prindër! Dua t’ju njoftoj se sot në MAS kemi marrë një vendim të rëndë...
“Borë bie në Tiranë”. Këto ditë do të ndodhë, thotë meteorologia.
Në fundjavën që po presim temperaturat do të na surprizojnë pasi do të jenë deri në 4 gradë më shumë. Por java e ardhshme do të kthehet sërish në dimër. Temperaturat do të ulen me poshtë s...
Janari i akullt, çfarë na pret me motin?!
Janari do të rikthejë sërish temperaturat e ulëta me temperatura me minus dhe acarin. Meteorologia e Metoalb, Lajda Porja gjatë një emisioni televiziv ka treguar se duke filluar nga e mërkura do t...
Moti sot do të sjellë vranësira dhe ulje temperature.
Sipas MeteoAlb, Shqipëria prej disa ditësh ndodhet nën dominimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, të cilat gjatë paradites do të sjellin në vend kthjellime në një pjesë të mirë të ultësirës ...
Pezullohet lundrimi për anijet e peshkimit në Vlorë
Moti i keq që ka përfshirë Shqipërinë ka shkaktuar problemet e para. Autoriteti Portual i Vlorës, me anë të një postimi në median sociale “Facebook”, ka njoftuar se, për shkak të dallgëzimit në...
Moti sot, i ftohtë dhe i paqëndrueshëm
Dita e martë e 14 dhjetorit do të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike. Priten reshje të dobëta në qarqet Kukës dhe Korçë, ndërsa në qarqet e  tjerë priten reshje lokale të dobëta....
Lumi Vjosa 8 metra mbi nivelin e detit! Bie niveli në Memaliaj dhe Tepelenë! 500 ha tokë nën ujë në Novoselë
Niveli i Vjosës është aktualisht mbi 8 metra. Ka rënie të nivelit në Memaliaj e Tepelenë referuar prurjeve. Nga përmbytjet sipas llogaritjeve paraprake janë rreth 500 hektarë tokë të përmbytura në...
Faqja 2 prej 1912345...10...E fundit »