Etiketa: is_tag

Kjo fundjavë vjen e ftohtë dhe me borë, temperaturat ulen afër zeros.
Në fundjavë, neser dhe pasneser,  temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në të gjithë territorin e vendit. Meteorologu Akil Osmani, thotë se në zona malore pritet e reshje dëbore, ndërsa tempera...
Shi dhe erë e fortë, parashikimi i motit për sot
Shqipëria do të vijojë nën ndikimin e vranësirave dhe shirave ku herë pas here do të jenë në formë shtrëngate, shoqëruar me stuhi të forta ere. Më të theksuara reshjet paraqiten në zonat veriore d...
Moti sot/ Rikthehen rrebeshet dhe stuhitë në pjesën e dytë të ditës
Për kete te diel moti do te jete me alternime kthjellimesh e vranësirash me këto të fundit më tepër të theksuara në veriperëndim dhe jugperëndim. Në orët e pasdites në zonën e veriperëndimit dh...
Moti i keq në vend/ Rama: Të gjitha strukturat shtetërore janë në terren!
  Kryeministri i vendit ka reaguar pas stuhisë që goditi edhe Shqipërinë këtë të premte. Kreu i qeverisë shprehet përmes një postimi në Facebook se të gjitha strukturat shtetërore janë në ...
Moti sot me temperatura deri në 26 gradë, por po vjen nëntori më i freskkët.
Meteorologia, Lajda Porja njofton se dita e sotme ka nisur me kushte të qëndrueshme atmosferike, dhe parashikohet që temperaturat të jenë 25-26 gradë celsius. Por duke filluar nga dita e martë ...
Sot dita me kthjellime dhe vranësira, temperaturat arrijnë deri në 26 gradë
Territori shqiptar paraqitet me intervale kthjellimesh deri pas mesdite kur pritet shfaqje e vranësirave si fillim në zonat veriore dhe veriperëndimore dhe gradualisht vranësirat do të përfshijnë të...
Sot moti sjell kthjellime dhe vranësira të pakta, luhatet temperatura.
Deri në mesditë kthjellimet dhe vranësirat e pakta do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të territorit, përjashtuar zonat malore përgjatë kufirit Lindor të cilat do të paraqiten me vranësira di...
Pezullohet lundrimi në Vlorë, Erë e fortë dhe dallgë në det.
Këtë të premte është përkeqësuar  situata e motit në Vlorë.  Gazetari i ABC News, Elton Nika, raporton se era është shumë e fortë dhe deti ka dallgë që shkojnë 7-8 ballë. Referuar kushteve prej...
Mbizotërojnë ditë të kthjellta në të gjithë vendin, temperaturat arrijnë deri në 29 gradë
Pritet rritje e mëtejshme e vlerave barike, duke sjellë në vendin tonë mbizotërim të kthjellimeve në pothuajse të gjithë territorin, por herë pas here do të ketë kalime të lehta të vranësirave të ...
Javë verore në mes të tetorit/ ‘Dy ditët më të nxehta të javës janë…”, thotë Porja
Kjo javë ka nisur me mot të kthjellët, i cili sipas meteorologes, Lajda Porja do të zgjasë deri në fundjavë. Meteorologia shtoi se ditën e mërkurë pritet reshje shiu në formë rrebeshi vetëm në ...