Etiketa: moti

Po vjen dimri, deri tani nuk ishte gjë; vorbulla polare do të “fundosë” temperaturën!
  Temperaturat globale do të bien në shifra rekord. Por në qoftë se ka një gjë të këndshme në këtë situatë të të ftohtit të tmerrshëm, është vetëm nata e Krishtlindjeve me borë e me stuhi ...
Bien temperaturat globale. Qetësi e akullt!- thonë alarmistët e Klimës për mediat
  Temperaturat globale të Tokës kanë rënë me një gradë Celsius që nga mesi i këtij viti. Kjo ëhsnëon rënien më të thellë dhe më të madhe sipas rekordeve. Por po ndodh një çudi: Ndërsa b...
Një viktimë e dytë nga moti/ Këlcyrë, Përmet
( FOTO: Këlcyrë, Përmet) Moti me shira të dendur dhe erë të fortë në Grykën e Vjosës kanë qenë fatale për 50 vjeçarin Kastriot Saphiu, nga Këlcyra. Ai kishte hipur në çatinë e shtëpisë, ndos...
Mëngjes apokaliptik; gjithë vendi nën ujë e breshër
  Sot nuk mund të keshë veç një lajm se si u përmbyt vendi nga studitë e shiut dhe të breshërit. Sot aty ku do të ketë "një lajm", fatkeqësist mund të ketë një problem të veçantë. Vendi ës...
Dhjetëra zona kanë mbetur pa energji elektrike si pasojë e motit të keq
(FOTO: Pamje nga një rrjet elektrik i dëmtuar nga moti i keq) OSHEE bëri publike listën e linjave që kanë pësuar avari dhe të qyteteve e fshatrave pa energji. Sipas OSHEE, gjatë natës u kons...
VIDEO/ Në Jug të vendit ka nisur stuhia e shiut; keq në Vlorë e Gjirokastër. Durrësi i bllokuar
  Gjirokastra u zgjua nën qiellin që “po derdhej” përdhe- siç thuhet këtu për motin e papërballueshëm. Ka vështirësi në qarkullimin e automjeteve, banorët kanë anuluar disa lëvizje të nevo...
Meteorologët na njoftojë për stuhi shiu; akoma- diell në Tiranë
Ekspertët e parashikimit të motit vazhdojnë të dërgojnë njoftime se “do të kemi reshje dhe stuhi shiu”, ndërsa rrezet e diellit dominojnë në Tiranë. Kjo është një gjë që ndodh, natyrisht, sepse nu...
Vit i keq për prodhimin e verës Franceze
Prodhimi i verës Franceze duket e do të jetë 10 për qind më i ulët këtë vit se në vitin 2015 për shkak të të ftohtit në pranverë dhe valëve të nxehta tani, sipas një deklarate zyrtare. Një prod...
Cfare po ndodh me motin?!
  Nga Misela Patrioti Ja një tjetër zbulim tronditës në lidhje me ndryshimin e klimës globale: Ajo kontribuon në rënien e nivelit të detit, dhe jo të lindjes së deteve si është menduar më...
Faqja 19 prej 19« E para...10...1516171819