Etiketa: moti

MOTI: Sot nis rënia e temperaturave; fillimjava me 6 gradë rënie.
Meteoalb parashikon se edhe sot temperaturat do të jenë të larta, por me një rënie të lehtë krahasuar nga dje. “Te enjten dhe ne vijim rënie graduale ndërsa ne fundjave ndjehet fresku, maksimumi n...
MOTI: Edhe sot temperatura deri në 39ºC.
Meteoalb parashikon mot të kthjellet në gjithë vendin gjatë pasdites dhe mbrëmjes, përjashtuar verilindjen ku ende do mbeten vranësira kalimtare. Temperaturat e ajrit do të ruajnë vlera thuajse...
Moti/ Edhe sot temperatura 37 gradë në mesataren e vendit
  Edhe sot do të dominojë mot i kthjellët dhe me diell. Pasdite në zonat malore do të ketë vranësira kalimtare. Në juglindje të vendit prite edhe ndonjë shi i shkurtër dhe i izoluar. ...
Një valë të nxehti përsëritet mbi vendin tonë.
Një tjetër vale e nxehte por e shkurtër (dt. 9 – 12 korrik)  do të godasë rajonin e Ballkanit’ sigurisht edhe vendin tonë. Temperaturat e mesdites pritet te ngjiten mbi 33 grade C ne te gjithë Shq...
MOTI: Sot, ditë me diell, por erë e fortë mbasdite.
Pas uljes së përkohshme të temperaturave mbi vendin tonë, sot gjysma e parë e ditës do të jetë e mrekullueshme për pushuesit që ndodhen në bregdet. Por mbasditja ka surpriza. Ja çfarë thonë ...
Sot, dita e fundit e të nxehtit ‘të çmendur’
Duket se dita e sotme do të jetë e fundit me temperaturë shumë të lartë. Këtë e bën të ditur Meteoalb, që ka bërë edhe një tablo termike afat-mesme. Të shtunën do të ketë një rënie të lehtë të ...
Trendi i klimës ‘ekstreme dhe ta pazakontë’ do të vazhdojë edhe pas vitit 2016.
  (FOTO: Nga BBC) Në atmosferë, detet dhe polet, ndryshimi klimaterik është duke duke kapur nivele të reja shqetësuese në gjithë Tokën. Kjo sipas analizave globale të detajuara të ma...
Një vajzë me sindromin “Daun” raporton lajmet mbi motin në televizionin Francez
Një 21 vjeçare me sindromin Daun ka plotësuar ëndrrën e gjatë gjithë jetës së saj për të prezantuar motin në televizionin Francez javën e kaluar, pavarësisht nga rregullat shtetërore që ndalojnë n...
Pendohet moti i acartë, kthehet të mërkurën.
Moti i acartë që nisi në vigjilje të Vitit të ri e vazhdoi deri në fillim të javës së kaluar, ka vendosur të kthehet aty ku ishte. Të mërkurën nis moti me ngrica dhe acar, me temperatura minus 15 ...
Viktima e tretë e motit të ftohtë, në Golem të Lushnjës
  (FOTO: Pamje nga mjedis me borë në Lushnjë)/ Numri i viktimave nga moti i ftohtë i javës së fundit ka kapur shifrën 3. Një 52 vjeçar identifikuar me emrin Bashkim Çepa është gjetur i ...
Faqja 17 prej 19« E para...10...1516171819