Etiketa: moti

MOTI: Sot, ditë me diell, por erë e fortë mbasdite.
Pas uljes së përkohshme të temperaturave mbi vendin tonë, sot gjysma e parë e ditës do të jetë e mrekullueshme për pushuesit që ndodhen në bregdet. Por mbasditja ka surpriza. Ja çfarë thonë ...
Sot, dita e fundit e të nxehtit ‘të çmendur’
Duket se dita e sotme do të jetë e fundit me temperaturë shumë të lartë. Këtë e bën të ditur Meteoalb, që ka bërë edhe një tablo termike afat-mesme. Të shtunën do të ketë një rënie të lehtë të ...
Trendi i klimës ‘ekstreme dhe ta pazakontë’ do të vazhdojë edhe pas vitit 2016.
  (FOTO: Nga BBC) Në atmosferë, detet dhe polet, ndryshimi klimaterik është duke duke kapur nivele të reja shqetësuese në gjithë Tokën. Kjo sipas analizave globale të detajuara të ma...
Një vajzë me sindromin “Daun” raporton lajmet mbi motin në televizionin Francez
Një 21 vjeçare me sindromin Daun ka plotësuar ëndrrën e gjatë gjithë jetës së saj për të prezantuar motin në televizionin Francez javën e kaluar, pavarësisht nga rregullat shtetërore që ndalojnë n...
Pendohet moti i acartë, kthehet të mërkurën.
Moti i acartë që nisi në vigjilje të Vitit të ri e vazhdoi deri në fillim të javës së kaluar, ka vendosur të kthehet aty ku ishte. Të mërkurën nis moti me ngrica dhe acar, me temperatura minus 15 ...
Viktima e tretë e motit të ftohtë, në Golem të Lushnjës
  (FOTO: Pamje nga mjedis me borë në Lushnjë)/ Numri i viktimave nga moti i ftohtë i javës së fundit ka kapur shifrën 3. Një 52 vjeçar identifikuar me emrin Bashkim Çepa është gjetur i ...
-27 gradë C. Ku u shënua temperatura më e ulët në vendin tonë?!
  Me gjithë vuajtjen e madhe nga temperatura të ulëta, ku edhe ujërat kanë ngrirë në linjat e qyteteve, përsëri nuk mund të themi se me temperaturat -8 ose -3, ose -11 kemi qenë në kulmin ...
Dy ditët më të ftohta të dimrit kalojnë sot.
(FOTO: Pamje e djeshme e Rrugës së Kombit)/ Dje dhe sot janë shënuar si ditët më të ftohta të vitit, nga meteorologët. Temperaturat minimale në vendin tinë kanë shënuar deri minus 20 gradë Cels...
Nesër, temperaturë e rrallë për vendin tonë, – 24 gradë C.
Vetë drejtuesi i Emergjencave Civile, Shemsi Prençi, ngriti i pari alarmin për drejtuesit e automjeteve për nesër, për shkak të temperaturave të ulëta. Ai i këshilloi që mundësisht të eliminojnë u...
Vala e nxehtë e Arktikut mund të thyejë rekord këto Krishtlindje.
Temperaturat në Polin e Veriut mund të ngrihen edhe 20 gradë më lart se mesatarja gjatë këtyre Krishtlindjeve, gjë që sipas shkencëtarëve valët e nxehta do të shënojnë rekord. Shkencëtarët e kl...
Faqja 18 prej 19« E para...10...1516171819