Etiketa: obama

Donald Trump azhornon urdhrin ekzekutiv të fuqive të emergjencës të Barack Obamës
AP Photo/Carolyn Kaster/ Presidenti Donald Trump njoftoi të premten një urdhër ekzekutiv për të përditësuar një urdhër ekzekutiv të mëparshëm të lëshuar nga ish presidenti Obama në vitin 2011....
Fundjava e Malia Obamës indinjon Amerikën
-Vajza 20-vjeçare e ish-Presidentit Barak Obama është kapur ndërsa pinte me mikeshat e saj: në Shtetet e Bashkuara është e lejuar të pish nën 21 vjeç- Nga: Giorgia Baroncini/  Ulur pranë pis...
Obama i dha grupit Soros-Tied 310Milion$ për të ndihmuar emigrantët të shmangin deportimin
Nga: Breitbart News/ Administrata e ish-Presidentit Barak Obama pagoi një organizatë te lidhur me miliarderin globalist George Soros për të ndihmuar fëmijët e huaj të pashoqëruar (UACs) të shma...
ARGUMENTI I TRUMP: PO TË VAZHDONTE OBAMA DO TË ISHTE KATASTROFË
Presidenti Trump të hënën në mbrëmje shpalli progresin e administratës së tij gjatë dy viteve të para në detyrë si dhe dha një shtytje përfundimtare për kandidatët republikanë pak orë përpara Ditë...
Obama në ring për të ndalur Trump
-Demokratët, pa një udhëheqës të fortë. Ish presidenti kthehet në fushë për Midterm- Nga: Valeria Robecco/ Nju Jork – Ka tonet e nje gare presidenciale zgjedhjet e Midterm qe do të vendosin ...
TRUMP, OBAMA DHE NJË PËRRALLË E DY AMERIKAVE
Presidenti Trump dhe ish-Presidenti Obama ofruan mesazhe shumë të ndryshme në tubimet e fushatës të dielën, por ata ranë dakord mbi një gjë: Zgjedhjet afatmesme të së martës do të jenë një pikë kt...
Pako bombë iu adresohen Barack Obamës dhe Hillary Clinton në shtëpi.
Nga: CNN/ Autoritetet kanë interceptuar pajisje që ishin përgatitur për ish- presidentin Barack Obama dhe kandidaten për presidente 2016, Hillary Clinton. Një pako e dyshimtë që përmbante nj...
Rikthehet Obama, iu kujton amerikanëve pse Trump është sot President.
Nga: DailyWire Të premten, ish presidenti Barack Obama mbajti një fjalim në Universitetin e Illinois Urbana-Champaign. Thelbi i fjalimit ishte se Presidenti Donald Trump ka shkelur politikën Am...
Zgjedhjet MIDTERM/ Obama (ri)zbret në fushë dhe u heq oksigjenin levave të reja politike demokratike.
Obama ka zbritur në fushë duke dhënë mbështetje eksplicite për zgjedhjet afatmesme të nëntorit për 81 kandidatë demokratë për Dhomën, Senatin, guvernatorët dhe madje edhe parlamentet shtetërorë. B...
Tekstet e fundit të FBI: ‘Hillbillys,’ ‘qëllimi YNË’, Obama ‘do të dijë çdo gjë’.
Raundi më i fundit i teksteve të lëshuara mes agjentëve të FBI, Peter Strzok dhe Lisa Page zbulon se presidenti i atëhershëm, Obama donte “të dinte rreth çdo hetimi mbi serverin e emaile-ve sekret...
Faqja 3 prej 912345...E fundit »