Etiketa: opozita

Pas dorëzimit të video- përgjimeve, PD mban mbledhje “të rëndësishme”
Sot që në mëngjes oficerë të Policisë gjyqësore të prokurorisë së Tiranës kanë trokitur në zyrat e selisë së PD ku kanë kërkuar video- përgjimet e shfaqura dje para publikut nga zyrtarë të lartë t...
Opozita në ‘këpucë’ të qeverisë…
  Frrok Çupi/ Kjo që po them ndodhi sot: Qeveria u krenua në Tiranë pse Këshilli i Europës ka njoftuar opinion pozitiv për negociatat me Shqipërinë. Qeveria vetëm u krenua pak, pjesën tjetër e ...
Etyd në Kuvend/ Opozita: “Liro kuksianët, nxirr nga salla Ramën”!
Pasi konsumoi idenë e mos-bindjes civile, me pak njerëz në rrugë, opozita ka nisur sot një ‘etyd’ në Kuvend Kreu i Partisë Demokratike e ka nisur fjalën me kërkesën për lirimin e kuksianëve që ...
Opozita në maternitet Indian.
Nga: L. Skiro/ Kjo që po ndodh me Opozitën politike parlamentare në Shqipëri, ka një ngjashmëri me një ‘saying’ nga India. ‘Sayng’ indian thotë se kur lindin gratë, burrat shtrihen në shtrat dh...
Pse e braktisi Vangjel Dule tryezën e opozitës?
Nga: 27.al/ Ajo që ra në sy në takimin opozitar të së hënës ishte mungesa e kreut të PBDNJ-së, Vangjel Dule dhe grekofonëve të tjerë që kanë kaq kohë që bëjnë si të nevrikosur me qeverinë për të as...
Opozita po luan me sloganin: “Jam politikë…, s’jam politikë!”.
Nga: Laert Skiro/ Pse është kthyer përsëri ‘moda’ e thirrjeve politike nga ata që ‘nuk janë në politikë’? Dy ditët e fiunidt, kryetare e LSI u ka bërë thirrje njerëzve që të dalin në protestë ‘...
MË NË FUND, PROTESTA NUK NGRIHET, POR SHTYHET
Proceset termike të protestave të Opozitës sonë po zhvillohen në sensin e kundërt të natyrshmërisë. Të gjitha protestat në botën e qytetëruar zhvillohen përmes një termike shpërthyese në sensin e ...
NJË KLON PËR LEPUJ
Nga: Laert Skiro/ Këtu kalojnë arinjtë, ujqit dhe ‘peshqit e mëdhenj’, ndërsa mbeten lepujt. Lepujt janë krijesa të buta, të frikësuara nga të gjitha kafshët e pyllit dhe nga armët, por këto e ...
Byroja e Kuvendit përjashton 7 deputetë të opozitës.
Byroja e Kuvendit është mbledhur për të shqyrtuar kërkesën e deputetëve të PS-së, për përjashtimin nga Kuvendi të 7 deputetëve të opozitës. Vendimi për të përjashtuar nga seancat 7 deputetë të ...
ÇFARË BËN ZOTI LU NË ZYRAT E OPOZITËS?
Nga Plaurent Devolli/ Ambasadori i Shteteve të Bashkuara, që në mëngjes ka trokitur në zyrat e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe të kryetares së LSI, Monika Kryemadhi, ku ka sh...
Faqja 1 prej 712345...E fundit »