Etiketa: opozita

Rama i përgjigjet opozitës: ‘Për ju, unë rroj 1000 vjet, por…”.
  Kryeministri Edi Rama, në një postim në Twitter i është përgjigjur sulmit me vezë në Kuvend nga opozita dhe thirrjes së Berishës: ‘o djem rrëmbeni armët’. Ai shkruan: ‘Për vezët e për ...
Një deputet i panjohur i opozitës qëllon Ramën në foltoren e Kuvendit. Rama: “Paskeni dhunuar pula…”
Një deputet i Partisë Demokratike, emri i të cilit u dëgjua vetëm sot në publik, Endri Hasa, ka qëlluar me vezë kryeministrin Edi Rama teksa ky po fliste në foltoren e Kuvendit. Deputeti opozitar ...
Vjen dita e fundit e pagave; Opozita kthehet në Kuvend.
Koment/ Nesër, data 19 dhjetori, do të ishte dita e fundit e afatit të ‘djegies’ së pagave për deputetët e Opozitës. Ata kanë 6 muaj që mungojnë në Kuvend; po të mos shkojnë edhe kësaj here, u ...
Opozita ndahet për ‘Çlirimin’. Kryemadhi e LSI aludon se politikanët nuk janë si partizanët, ‘ne politikanët i marrim çdo gjë’ e nuk i japim gjë atdheut.
Koment: Veritas/ Përveç që gjithë politika e vendit është e ndarë në raport me Ditën e Çlirimit të Atdheut nga pushtimi gjerman në fund të Luftës së Dytë, tashmë edhe Opozita ndahet ‘mes veti’....
Politika bie në gjuhën e vulgut. Basha i PD thotë: “Zmbrapsu o plehrë!” ndaj kryeministrit.
“Do të pëlqente ta bëje dëshmore me zor o plehër, efektiven e policisë!”, tha kryetari i PD, Basha sot në një konferencë për publikun- Kryedemokrati Lulzim Basha sot më keq se kurrë nuk është p...
Opozita- jashtë Kuvendit, por edhe BE nuk e fton në Bruksel; Vasili i LSI i bën pyetje BE-së.
Këshilli i Asoscim- Stabilizimit i Be mbi Shqipërinë u mblodh përsëri pa praninë e opozitës shqiptare. Që nga dita kur opozita, e kryesuar nga Genc Pollo, la sallën e mbledhjeve të BE në shenjë pr...
OPOZITA, PAS KUVENDIT: ‘Palaçot që po vjedhin shqiptarët me ligj‎’.
Nga: Oert Bylykbashi, deputet/ Presidenti e ktheu ligjin e pare te Teatrit ‎duke rreshtuar me dekret 9 arsye kushtetuese pse ligji nuk mund te kalohej. Parlamenti e votoi dhe miratoi dekretin, ...
Opozita gjermane, AfD: ‘Ballkani Perëndimor jo anëtarësim në BE’.
Nga: D.W/ Pak ditë para zgjedhjeve të rëndësishme në Bavari, partia e djathtë gjermane, Alternativë për Gjermaninë i thotë jo anëtarësimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE. Ata prezantu...
Kuvendi mblidhet në Tiranë, opozita në Shkodër, debati në ajër.
Sot është mbledhur në Tiranë Kuvendi i Shqipërisë, në sesionin e parë të vjeshtës, pas pushimeve të Gushtit. Pritej debat shumë i fortë në Kuvend mbi Teatrin, mbi krimin dhe mbi gjykatat. Por nuk ...
Opozita është ‘lodhur’ në opozitë. ‘Zot na ruaj!’.
Frrok Çupi/ A do të kemi qeveri të përbashkët mes PS-PD-LSI?!... Opozita po lutet. Po të ndodhë kjo, na trefishohet e keqja: Krimi, korrupsioni, padrejtësia, varfëria, dhuna... Sot kemi një (PS), nes...
Faqja 1 prej 812345...E fundit »