Etiketa: papa-francesku

Në Vatikan arrestohet kardinali Coccopalmerio: festë homosex dhe drogë
( FOTO: Kardinali Francesco Coccopalmerio)/ Një skandal i ri përfshin Kishën. LifeSiteNews, marrë nga marcotosatti.com, ka plasur ‘bombën’: kardinali Coccopalmerio do ketë qene gjurmuar në b...
Kim tani fton Papa Franceskun në Phenian
Kim Jong un ka ftuar Papa Franceskun në Korenë e Veriut. Por Papa argjentinas mundet të bejë së shpejti nje tur në Azi për të vizituar vende te tjera Nga: Francesco Boezi Kim Jong un kërkon ...
Bie popullariteti i Papa Franceskut; ndikon mbrojtja ndaj emigrantëve
Besimi ndaj Bergoglios është në rënie krahasuar me atë kur ai u zgjodh. Arsyet duhet të gjenden në largimin e të rinjve nga Kisha dhe disa zgjedhje mbi emigracionin Nga: Luca Romano / Nuk është ...
Papa Francesku pret, në Vatikan, presidentin e Turqisë, Erdogan
Disa vite më parë një takim i tillë do të dukej i ‘pamundur’. Por sot ka ndodhur që presidenti ‘despotik’ Erdogan ka mbërritur në Vatikan dhe ka zhvilluar takimin me papa Francesku. Lajmin e bë...
Donald Trump takon Papa Franceskun në Vatikan.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka takuar Papa Franceskun në Vatikan, sot në mëngjes. Lajmi është transmetuar rreth gjysmë  ore më parë. Takimi mes tyre ka për qëllim një audie...
Faqja 3 prej 3123