Etiketa: protesta

Protestë me fjalë dhe vizatime.
Frrok Çupi/ Sot në Bulevardin ‘Dëshmorët e kombit’ manifestohet një shfaqje me artin e vjetër realist të periudhës së ‘lumtur’ socialiste kur populli ishte i kënaqur dhe duheshin vetëm retushe të thj...
Policia Bashkiake heq nga sheshi pllakatin kushtuar Ardit Gjoklaj
Ardit Gjoklaj, adoleshenti që u vra dhe pastaj u fsheh nga punonjësit e Bashkisë në landfillin e Tiranës, ka ‘ardhur’ sot në protestën e opozitës me anë të një pllakati të krijuar nga rinia e PD....
VIDEO/Protesta: Nis grumbullimi para Kryeministrisë: Simbole, ironi, humor dhe masa sigurie!
Protestuesit kanë nisur të grumbullohen para kryeministrisë. Nga selia e LSI-së kryetarja Monika Kryemadhi është nisur drejt bulevardit për t’u bashkuar me protestuesit. Në selinë PD ndodhen...
Foto: PROTESTUESIT PO VIJNË NË TIRANË, TË GJITHË ME MAKINA ME TARGËN AA 003 GB- NARKOSHTET
Protestuesit kundër qeverisë, nga mbarë vendi janë nisur drejt Tiranës ku sot në ora 12.00 do të mblidhen në një protestë të madhe kundër narkotizimit të vendit nga qeveria, kundër krimit, kundër ...
FUNNY: Tahiri dhe Habilajt, ikonë e PD-së për protestën nesër
Një ditë para protestës, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka shpërndarë në faqen e tij në Facebook një video, me anë të së cilës i fton qytetarët të marrin pjesë masivisht në protestë. Spoti ka në qe...
Nesër protesta do të vëzhgohet nga ‘Moska’
Nga: Leart Skiro/ Në fakt nuk ka asnjë njeri nga Moska, por është një kthim pas në vitet kur ‘Moska’ ishte roja më e sigurt e qeverisë shqiptare. Në vitin 1948 intelektualët më të spikatur të v...
Protesta në Lezhë rreth selisë së mbledhjes së Qeverisë. VIDEO
Banorët e Torovicës në Lezhë kanë pritur me protesta Kryeministrin Edi Rama. Banorët kërkojnë investime për ndërtimin e rrugës e cila është shkatërruar prej vitesh. Mbanin pankarta në duar me mbis...
MË NË FUND, PROTESTA NUK NGRIHET, POR SHTYHET
Proceset termike të protestave të Opozitës sonë po zhvillohen në sensin e kundërt të natyrshmërisë. Të gjitha protestat në botën e qytetëruar zhvillohen përmes një termike shpërthyese në sensin e ...
Protestat e Iranit nuk kanë askënd prapa.
(Përgatiti: Nektar Zogjani/ Radio Europa e Lirë/) Disa ditë pas shpërthimit të protestave kundër Qeverisë iraniane, është ende e vështirë të thuhet me saktësi se kush janë protestuesit dhe çfarë sakt...
Mbrëmë janë vrarë edhe 9 persona të tjerë në protestat e Iranit
Nëntë persona të tjerë janë vrarë gjatë natës në përplasjet mes protestuesve dhe forcave të sigurisë në Iran. Kjo është nata e gjashtë që protesatat nuk kanë të pushuar- sipas medies shtetërore. ...
Faqja 12 prej 22« E para...1011121314...20...E fundit »