Etiketa: protesta

Opozita ‘nuk i mban për vete’ të dhunshmit. Arrestohet një dhe procedohen 8, edhe vetë sekretari i Partisë
Është proceduar penalisht sekretari i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, plus shtatë të tjerë për. Kjo ka ndodhur pas protestës së PD- LSi para Kuvendit. Interesant është fakti se një person ...
Protesta e ditës e opozitës: Mungon Basha dhe njerëzit me mbulesa në kokë
Sot protesta e opozitës para selisë së Parlamentit ka marrë një pamje tjetër. Protesta udhëhiqet nga Monika Kryemadhi, e cila deri tani ka ‘futur duart’ në protestë në mënyrë të fshehtë pas Baashë...
23 persona shoqërohen në Polici si ‘piroteknikë’ në protestën e opozitës
Protesta e partive të opozitës sot zgjati më shumë se tre orë. Pas saj Policia e Shtetit ka shoqëruar 23 protestues. Ata dyshohen se gjatë protestës kanë hedhur  mjete piroteknike në drejtim të po...
Basha i PD në protestë: Betejë për ‘liri, demokraci a vdekje!’
Kryetari i PD, Lulzim Basha deklaroi nga protesta e sotme se beteja do të vazhdojë për liri demokraci a vdekje dhe se ‘populli nuk do të lodhet’. “Këtu në këtë protestë si në çdo protestë tjetë...
Basha thotë se ka ‘mbështetjen e PPE”
  Që nga Brukseli, Lulzim Basha ka shkruar se PD ka mbështetjen e Partive Popullore. Një nga miqtë e afërt të PD, Joseph Daul paska folur për ‘demokracinë’.  Këtë fjalë, zoti Basha e ka ma...
Prapë sot protestë, prapë sot deputetë të rinj në Parlament!
Tani u kthye në rit: Protestë jashë sallës së Parlamntit partitë e opozitës frymëzojnë militantët për të goditur Parlamentin, ndërsa brenda në sallë Kuvendi punon sipas agjendës. Pasi deputetëtë e...
Telefonat e militantëve të PD bien në ora 23.00. ‘Të enjten protestë!’. Si në qershor 2017, kryetari: “Alo. Je kandidat për deputet!”.
Koment/ Një mesazh i rrufeshëm ka zgjuar nga gjumi militantët demokratë mbrëmjen e vonë të së hënës, pas orës 23. 00. Gjatë ditës, kryetari i PD-së Lulzim Basha kishte mbledhur krerët e degëve ...
Gazmend Bardhi, sekretar i PD dhe 33 të tjerë nën akuzë ‘për akte dhune’
Sekretari i përgjithshëm ndodhet nën akuzën e Policisë se ka kryer dhe ka frymëzuar dhunë në protestën politike të PD dhe LSI në 16 mars. Policia e Tiranës ka dhënë shifrat zyrtare të personave...
Dhuna në protestë: Arrestohen 14 protestues, liderët iu shmangën ‘penalizimit’
Policia e Tiranës njofton se ka arrestuar 14 protestues pas protestës së djeshme të thirrur nga opozita, të cilët akuzohen se kanë goditur efektivët e policisë me sende të forta. Sipas burimeve...
Policia: ‘Turmë e dhunshme, tubim i paligjshëm’ i opozitës. Plagosen tre punonjës të Policisë
Përmes një deklarate të sapo shpërndarë për mediat, Policia e Shtetit e cilëson të paligjshëm tubimin e sotme të opozitës, madje shton se ‘turma ishte e dhunshme’. Për të zmbrapsur turmën se polic...
Faqja 5 prej 23« E para...34567...1020...E fundit »