Etiketa: is_tag

Rritja e çmimeve, qytetarët në protestë mrshojnë nga sheshi ‘Skënderbej’ drejt Kryeministrisë
Për të katërtën ditë me radhë, qytetarët janë ngritur në protestë duke kundërshtuar rritjen e çmimit të naftës dhe produkteve të shportës. Në kryeqytet protestuesit u grumbulluan rreth orës 11:00 ...
Më shumë se 7600 arrestime në Rusi që nga fillimi i protestave
Më shumë se 7600 persona janë arrestuar në Rusi gjatë protestave kundër luftës në Ukrainë. Faqja e të drejtave civile Ovd-Info bwn me dije se vetëm dje u arrestuan të paktën 780 persona në 34 qytete...
Banorët e ‘5 majit’, Laprakës, Paskuqani dhe Kodrës së Priftit protestojnë para Kuvendit
Banorët e zonës së ‘5 majit’, Laprakës, Paskuqanit dhe Kodrës së Priftit janë mbledhur sërish para Kuvendin për të protestuar kundër shembjes së banesave të tyre. Me pankarta në duar banorët kërko...
Qytetarët në Kosovë brohorasin të revoltuar në protestë: “Albin rrenci”, “Albin mashtruesi”.
(Pamje nga protesta e organizuar kundër shtrejntimit të energjisë elektrike) Nga Dreni Himbeqa/ Albanian Post Të frustruar me rritjen e çmimit të rrymës dhe qasjen e kryeministrit ...
Gazmend Bardhi i PD dëshmoi rreth 3 orën në Prokurori, zbardh çfarë deklaroi
Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi ka përfunduar dëshminë e tij nw Prokurorinë e Tiranës. Përreth tri orë, Bardhi ka dhënë shpjegime për gjithçka ka ndodhur brenda PD-së teksa mbës...
Protesta e dhunshme e 8 janarit, Berisha sot në Prokurori
Ish kryeministri Sali Berisha është thirrur në Prokurorinë e Tiranës për t’u marrë në pyetje për protestën e thirrur prej tij më 8 janar. Ish lideri demokrat do të merret në pyetje këtë të enjt...
Kapet personi që theu dyer e dritare në selinë e PD, 54 vjeçari arrestohet nga Policia
Një tjetër person është arrestuar nga policia, i cili ka marrë pjesë në protestën e dhunshme para selisë së PD-së, që u organizua nga Sali Berisha. Mësohet se në pranga është vënë Lefter Sele...
Protesta tek PD/ Prokuroria kërkon arrest shtëpie për 5 të akuzuar
Nga 34 të arrestuar për protestën tek PD, vetëm për 5 prej tyre akuza kërkon arrest shtëpie. Një ditë përpara protestës së 8 janarit të thirrur nga komisioni i rithemelimit në Partinë Demokratike ...
Lajm i Fundit/ Protesta në PD, Berisha e Basha përfundojnë në Prokurori.
Prokuroria do të thërrasë ish-kryeministrin Sali Berisha dhe kryedemokratin Lulzim Basha për të dëshmuar në lidhje me protestën e dhunshme të 8 janarit përpara selisë së PD-së. Sipas burimeve, ...
Një ditë para protestës, Basha: ‘Rrini larg! Nesër Berisha ka mobilizuar kriminelë e trafikantë për dhunë!’
Një ditë përpara protestës së 8 janarit, Lulzim Basha i është drejtuar të gjithë demokratëve që të qëndrojnë larg, pasi Sali Berisha ka mobilizuar trafikatë e kriminelë për dhunë. Kreu i PD thekso...