Etiketa: is_tag

Njërit prej folësve në protestën e Berishës i vjedhin portofolin. ‘Ma ktheni, aman, edhe pa lekët!’
Folësit në protestën e Berishës, Kreshnik Osmani, i kanë vjedhur portofolin në protestën e djeshme. Përmes një statusi në FB ai iu është drejtuar miqve të tij që kushdo e gjen, ta kthejnë, madj...
Protesta e PD, Ambasada Amerikane paralajmëron shtetasit e saj: Kujdes, situata mund të bëhet ‘e paparashikueshme’.
Ambasada Amerikane në Tiranë ka paralajmëruar shtetasit e saj në vendin tonë mbi protestën e pasdites së sotme të thirrur nga Partia Demokratike. “Shtetasit amerikanë këshillohen ...
Protesta të dhunshme në Shkup kundër propozimit francez për në BE
Ashtu siç ishte paralajmëruar, protesta të dhunshme u regjistruan pasditen e së martës në Maqedoninë e Veriut, kundër pranimit të propozimit francez nga ana e qeverisë që do të çonte në zhbllokimi...
Maqedoni e Veriut/ Paralajmërohen skenarë ferri sot në mbrëmje
Vijojnë protesta e partisë opozitare VMRO-DPMNE kundër qeverisë në Maqedoni të Veriut për të mos pranuar propozimin francez për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve me Bullgarinë. Manifes...
4 ditë protestë dorëzohet ARRSH, Rruga e Rinasit kthehet në gjendjen e mëparshme!
ARSEN RUSTAJ/ Rruga e Rinasit do të hapet me dy kalime. Pas protestës së banorëve dhe raportimit live për të katërtën ditë radhazi të Report Tv, që sot vërtetoi edhe se nuk ka asnjë rrugë alter...
Largohen protestuesit e çmimeve që po protestonin para selisë së qeverisë
Sapo jane larguar protestuesit e fundit nga vendvendosja ku ishin, para selise se Qeverise. Udherrefyesit e tyre kishin deklaruar se do te qenrtonin ne proteste 24 ore, por nuk zgjati as 4 ore...
Pamje me dron/ Paralajmëruan protestë të madhe, por edhe ata që erdhën u larguan pas 2 orësh tubim para Kryeministrisë
Një pjesë e madhe e qytetarëve janë larguar pas 2 orësh tubim para Kryeministrisë. Organizatorët e protestës thanë se do të qëndronin para Kryeministrisë 24 orë deri në reagimin e qeverisë, por pa...
Rritja e çmimeve/ Protestë para Kryeministrisë për të gjashtën ditë radhazi, pjesëmarrje e ulët!
Për të gjashtën ditë radhazi qytetarët protestuan për dy orë duke kundërshtuar rritjen e çmimeve. Fillimisht ata u mblodhën në sheshin ‘Skëndërbej’ dhe marshuan deri tek kryeministria. Në krahasim...
Vajza në protestë falenderon kryeministrin Rama: “Për ngritjen e Shqipërisë që të tjerët nuk do ta bënin’.
Protestuesit i kanë ndërprerë fjalën një vajze që po fliste gjatë protestës që u zhvillua në përpara kryeministrisë. Gjatë fjalës së saj e reja tha se kryeministri ka të merita në ngritjen e Shq...
Rama reagon ndaj protestës: “Për fuqinë e popullit jam në këtë detyrë, jo për pakicën në bulevard!
Ndërkohë që protesta po vazhdon para Kryeministrisë, sapo vjen edhe reagimi i Edi Ramës. Rama shkruan: “Sa për fuqinë e popullit unë jam në këtë detyrë pikërisht falë asaj fuqie, e cila nuk ka ...