Etiketa: protesta

Prapë sot protestë, prapë sot deputetë të rinj në Parlament!
Tani u kthye në rit: Protestë jashë sallës së Parlamntit partitë e opozitës frymëzojnë militantët për të goditur Parlamentin, ndërsa brenda në sallë Kuvendi punon sipas agjendës. Pasi deputetëtë e...
Telefonat e militantëve të PD bien në ora 23.00. ‘Të enjten protestë!’. Si në qershor 2017, kryetari: “Alo. Je kandidat për deputet!”.
Koment/ Një mesazh i rrufeshëm ka zgjuar nga gjumi militantët demokratë mbrëmjen e vonë të së hënës, pas orës 23. 00. Gjatë ditës, kryetari i PD-së Lulzim Basha kishte mbledhur krerët e degëve ...
Gazmend Bardhi, sekretar i PD dhe 33 të tjerë nën akuzë ‘për akte dhune’
Sekretari i përgjithshëm ndodhet nën akuzën e Policisë se ka kryer dhe ka frymëzuar dhunë në protestën politike të PD dhe LSI në 16 mars. Policia e Tiranës ka dhënë shifrat zyrtare të personave...
Dhuna në protestë: Arrestohen 14 protestues, liderët iu shmangën ‘penalizimit’
Policia e Tiranës njofton se ka arrestuar 14 protestues pas protestës së djeshme të thirrur nga opozita, të cilët akuzohen se kanë goditur efektivët e policisë me sende të forta. Sipas burimeve...
Policia: ‘Turmë e dhunshme, tubim i paligjshëm’ i opozitës. Plagosen tre punonjës të Policisë
Përmes një deklarate të sapo shpërndarë për mediat, Policia e Shtetit e cilëson të paligjshëm tubimin e sotme të opozitës, madje shton se ‘turma ishte e dhunshme’. Për të zmbrapsur turmën se polic...
Nderi i lihet Flamur Nokës: Hap protestën, mban fjalimin, prin turmëën për rrethimin e qeverisë dhe thërret për qytetërim
Protesta e opozitës është hapur zyrtarisht nga ish-deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka. Ai i ka ftuar protestuesit të bëjnë një marshim simbolik rreth Kryeministrisë. Protestuesit ka...
Rama: ‘Qeveria nuk preket, sepse ka mandatin e popullit’.
Nga Berati ku po zhvillon një takim me operatorët turistikë, kryeministri Rama komentoi edhe protestën e opozitës së bashkuar qw ka zwnw vend para godinës së kryeministrisë në Tiranë. Rama u sh...
Opozita proteston me militantët e vet përsëri para selisë së qeverisë. Kërkon largimin e kryeministrit Rama
Opozita e bashkuar ka dalë sot me militantët e vet sërish para kryeministrisë, për të zhvilluar protestën e radhës kundër qeverisë Rama, të cilën e akuzon se ka fituar zgjedhjet nëpërmjet blerjes ...
Një njeri i mençur në protestën e opozitës: ‘Tre tepsitë…’
Dilaver Nela është padyshim protestuesi më i veçantë, që ka mbërritur para kryeministrisë, ndërkohë që pritet të vijnë mijëra mbështetës të tjerë të opozitës 54-vjeçari nga Laçi ka gjetur një f...
5 nga 19 të arrestuarit për dhunë në protestë, mbetën në qeli.
Gjykata e Apelit la sot në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për 19 të arrestuarit në kuadër të protestës opozitare të 16 Shkurtit. Për 4 të arrestuarit dhe ish-kreun e INUV, Florenc...
Faqja 6 prej 23« E para...45678...20...E fundit »