Etiketa: is_tag

Protesta e Berishës/ Më pak se 1000 vetë para Kryeministrisë!
Sali Berisha, si një ngë anëtarët e ‘Grupit të Rithemelimit’ të krijuar në Kuvendin e thirrur prej tij në 11 dhjetor, do të organizojë sot një protestë kundër ardhjes së presidentit serb në Tiranë...
Një familje humbi jetën nga aksidenti mizor në Vlorë/ Protestë në Tiranë, ndizen qirinj në nderim të viktimave
Pas aksidentit tragjik ne rrugen Fier Vlore, që i mori jetën 4 anëtarëve të  familjes Gusha nga Patosi,  gjatë ditës së sotme nisi reagimi, dhe u paralajmërua një protestë para ministrisë së b...
Protestat e maturantëve për testin e Matematikës, Ministria e Arsimit ul kufirin minimal të pikëve për çdo notë
Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka deklaruar se është rënë dakort që të ulet kufiri minimal të pikëve për çdo notë. MASR menjëherë pas provimit të matematikës ka ngritur grupe pune të pavarura, m...
Edhe sot të miturit në protestën e Shkodrës. Dy u kapën me shishe molotovi.
Sot në orën  11:00, në qendër të qytetit të Shkodrës është zhvilluar një tubim i paligjshëm, ku pjesëmarrësit filluan lëvizjen  nga sheshi Luigj Gurakuqi drejt pedonales së qytetit, para Prefektur...
Protestë për Klodianin në Vlorë, vetëm 4 qytetarë me pankarta në duar
Në Vlorë protesta për Klodianin sot, 25-vjeçarin që u vra nga efektivi i policisë, po zhvillohet tejet paqësore.  Pjesëmarrësit në total janë vetëm 4 persona. Me pankarata në ata kanë kërk...
Për të pestën ditë, protesta kinse për Klodianin. Mbi dy orë në rrugët e Tiranës, disa të shoqëruar
Për të pestën ditë me radhë, disa te rinj në Tiranë protestuan, siç thane ata, 'për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rashës' nga efektivi i policisë. Protesta nisi në mënyrë paqësore në sheshin ...
Protestuesit sërish tek sheshi, policia i shpërndan me gazlotsjellës
Prej dy orësh  protestuesit i janë drejtuar sërish sheshit Skënderbej nga ku nisi edhe marshimi i tyre.  Disa protestues tentuan t’i afrohen pemës së Vitit të Ri në shesh e cila është rrethua...
Një na protestuesit në bulevard kapet me kanabis
Arrestohet në flagrancë 1 prej pjesmarrësve në tubim pasi gjatë kontrollit fizik iu gjet lëndë narkotike kanabisi, ndalohet edhe 1 shtetas i shpallur në kërkim për protestën e datës 09.12.12, sëri...
Protestë në Elbasan, kryetari i Bashkisë del në rrugë dhe flet me protestuesit: Mos i shkatërroni koshat e mbeturinave dhe sinjalistikën rrugore
Protestat për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha nga një efektiv i “Shqiponjave” ka përfshirë krahas Tiranës edhe qytetin e Elbasanit.  Teksa një grup adoleshentësh dhe fëmijësh janë mbledhu...
Protestë për Klodian Rashën/ Plagoset në sy një tjetër polic, dërgohet menjëherë në spitalin “Nënë Tereza”
Një tjetër punonjës policie ka mbetur i plagosur në ditën e katërt të protestave për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha, nga një efektiv i “Shqiponjave”. Përmes një njoftimi zyrtar mësohet se ...