Etiketa: putin

Putin bisedon për Sirinë, Iranin, Venezuelën me Trump në G20
FRANCES MARTEL Presidenti rus Vladimir Putin diskutoi qëndrimet e kundërta ndaj luftës civile Siriane, krizës humanitare në vazhdim në Venezuelë, tensioneve me Iranin dhe çështjeve të tjera ndë...
Çernobili, një teori tronditëse 33 vjet pas katastrofës bërthamore: “Kush ishte atë natë në central?”
Mbrapa katastrofës së tmerrshme bërthamore të Çernobilit duhet të ketë qenë CIA. Kjo i duhet propagandës së Putin. 33 vjet pas katastrofës që shënoi Perëndimin, televizioni shtetëror rus NTV po...
Trump, Putin diskutuan MBI Venezuelën në një bisedë telefonike.
Uashington (AFP) - Presidenti i SHBA Donald Trump dhe homologu i tij rus Vladimir Putin diskutuan situatën në Venezuelë gjatë bisedimeve të gjata telefonike të premten, tha Shtëpia e Bardhë. Se...
Kim Jong-un i thotë Putinit: Trump veproi ‘në pabesi’ në Samitin e Vietnamit
AP Photo/Evan Vucci/ Mediat shtetërore të Koresë së Veriut cituan diktatorin Kim Jong-un të premten duke i shprehur Presidentit rus Vladimir Putin frustrimin e tij me Presidentin Donald Trump, ...
KIM I KORESË SË VERIUT, GATI TË TAKOHET ME PUTIN:
Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un së shpejti do të vizitojë Rusinë për t'u takuar me presidentin Vladimir Putin, konfirmoi të martën Agjencia Qendrore e Lajmeve të Koresë së Veriut, pa dhënë ...
Vladimir Putin, dyshimi mbi thesarin e carit rus: E vërteta rreth pasurisë.
Pasuria personale e Vladimir Putinit është sot 8.6 milionë rubla, ose 119 mijë euro. Kjo sipas deklarimeve te te ardhurave zyrtare të vitit 2018,qe bashkon pagën e presidentit rus, pensionin ushta...
Putin në Krime, kur Rusia shënon pesë- vjetorin e aneksimit. Ditë feste në Krime
Flamuj rus valëviten përreth qytetit kryesor Simferopol të Krimesë ditën e hënë në shenjë të pesë vjetorit të aneksimit të gadishullit nga Ukraina, një lëvizje që u dënua nga Perëndimi por që fest...
Al Bano Carrisi, miqësia e tij me Putin i kushtoi shumë: për Ukrainën ai kërcënon sigurinë kombëtare
Albano Carrisi nuk është më një person i mirëpritur në Ukrainë. Këngëtari është futur në listën e zezë nga Ministria e Kulturës e Ukrainës, sepse ai konsiderohet një individ i cili kërcënon sig...
BOMBA: Bannon dhe Putin, një program sovranist në Raidue: Sfida ekstreme e Freccero-s, panik në Viale Mazzini
Aksi sovranist ka pushtuar Rai2 dhe oraret e programeve të saj. Carlo Freccero ka vendosur të caktojë afatin kohor nga i cili do të përjashtojë Luca dhe Paolo për një transmetim të analizës gazeta...
Putin thumbon Anti-Brexiters-it: ‘Dikujt nuk i pëlqeu rezultati, kështu që ta përsëritësh prapë e prapë? A është kjo demokraci? ‘
  Presidenti rus Vladimir Putin thumboi anti-Brexiteers-at britanikë që bëjnë fushatë për një ri-përsëritje të referendumit të BE në konferencën e tij vjetore për shtyp në Moskë, duke pyet...
Faqja 1 prej 1012345...10...E fundit »