Etiketa: is_tag

Akuzojeni Putinin për krime lufte! Ja si mund ta sjellë bota para drejtësisë
Fox News Vladimir Putin është një diktator i keq që vazhdon të kryejë akte monstruoze në Ukrainë Bombardimi i një spitali maternitet, bombardimi i ndërtesave të banimit, gjuajtja ndaj refugjatëv...
Zelenskyy minimizon kërcënimet më ekstreme të Putinit si “bllof”: “Asgjë tjetër nuk po funksionon për të”
Në një intervistë këtë javë me një gazetë gjermane, presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy minimizoi kërcënimet më ekstreme nga presidenti rus Vladimir Putin, duke i quajtur ato "një bllof". Putin...
CIA: Putini nuk ka rrugëdalje nga kjo luftë!
KOMENT/ “Ai është i burgosur i gabimeve të tij dhe nënvlerëson ndikimin e sanksioneve: flluska e propagandës nuk mund të qëndrojë pafundësisht” Giuseppe Sarcina, Corriere della Sera D...
Zelenksy do të takohet me president rus Vladimir Putin, zëdhënësi i Kremlinit zbardh detajet
Pritet që së shpejti të kemi një takim të mundshëm mes kreut të Ukrainës, Volodymyr Zelensky dhe kreut të Rusisë Vladimir Putin mund të ndodh së shpejti. Sipas zëdhënësit të Kremlinit, Dimitri ...
Putini firmos listën e vendeve armike, mes tyre edhe Shqipëria
Në mes të pushtimit rus të Ukrainës, qeveria e udhëhequr nga presidenti Vladimir Putin ka miratuar të hënën e 7 marsit një listë të vendeve dhe territoreve që kryejnë veprime “jomiqë...
Nëse Putini dëshiron të ribëjë Bashkimin Sovjetik, cilin vend do të synonte pastaj?
"Kam lexuar shumicën e gjithçkaje që ai ka shkruar," tha Presidenti Biden për Presidentin rus Vladimir Putin javën e kaluar. "Ai ka ambicie shumë më të mëdha në Ukrainë. Ai në fakt dëshiron të ri...
Mercenarë shqiptarë në Ukrainë? Yuri Kim shpërthen ndaj Putin: ‘Shpik gënjeshtra…!’
Deklarata e presidentit rus Vladimir Putin se në Ukrainë luftojne mercenarë shqiptarë, ka sjellë një reagim shumë të ashpër në Tiranë. Përveç ministres së Jashtme Olta Xhaçka, ka reaguar edhe  amb...
Po ç’ne!?, krahasoni Putinin me Hitlerin?.
  Frrok Çupi Ngado Putinin po e quajnë Hitler; kaq shpesh po e bëjnë. Çfarë është kjo, mani apo strategji? Nuk po ndodh vetëm në këtë rast të tmerrshëm për Ukrainën dhe për Botën; analogjia m...
Putin “po përpiqet, por dështon” të kontrollojë narrativën e pushtimit në Ukrainë duke mbyllur mediat.
- “Ka shumë ushtarë rusë të vdekur… ai mesazh do të dalë me zë të lartë dhe i qartë”, tha Daniel Hoffman-  Dy media të pavarura ruse të lajmeve që refuzuan të nxirrnin pikat e bisedës së Kremlini...
“Po e rren veten”: Zbardhen disa fjali nga biseda e tensionuar telefonike Macron – Putin
Presidenti francez, Emmanuel Macron, i ka thënë homologut të tij rus, Vladimir Putin, se ai po bën “gabim të madh” në Ukrainë, që ai po e gënjen veten rreth qeverisë në Kiev dhe se lufta do t’i ku...