Etiketa: is_tag

Putin në Krime, kur Rusia shënon pesë- vjetorin e aneksimit. Ditë feste në Krime
Flamuj rus valëviten përreth qytetit kryesor Simferopol të Krimesë ditën e hënë në shenjë të pesë vjetorit të aneksimit të gadishullit nga Ukraina, një lëvizje që u dënua nga Perëndimi por që fest...
Al Bano Carrisi, miqësia e tij me Putin i kushtoi shumë: për Ukrainën ai kërcënon sigurinë kombëtare
Albano Carrisi nuk është më një person i mirëpritur në Ukrainë. Këngëtari është futur në listën e zezë nga Ministria e Kulturës e Ukrainës, sepse ai konsiderohet një individ i cili kërcënon sig...
BOMBA: Bannon dhe Putin, një program sovranist në Raidue: Sfida ekstreme e Freccero-s, panik në Viale Mazzini
Aksi sovranist ka pushtuar Rai2 dhe oraret e programeve të saj. Carlo Freccero ka vendosur të caktojë afatin kohor nga i cili do të përjashtojë Luca dhe Paolo për një transmetim të analizës gazeta...
Putin thumbon Anti-Brexiters-it: ‘Dikujt nuk i pëlqeu rezultati, kështu që ta përsëritësh prapë e prapë? A është kjo demokraci? ‘
  Presidenti rus Vladimir Putin thumboi anti-Brexiteers-at britanikë që bëjnë fushatë për një ri-përsëritje të referendumit të BE në konferencën e tij vjetore për shtyp në Moskë, duke pyet...
Samiti Trump- Putin në Buenos Aires: ballë për ballë për të diskutuar mbi Ukrainën
-Pas paqartësive të Trump mbi takimin me Putin në Argjentinë, arrijnë thashethemet e para rreth konfirmimit të samitit. Kremlini menjëherë ishte deklaruar se ishte ne favor- Në mes të tensionit...
Presidenti Rus, Putin, uron presidentin Meta për Pavarësinë
Presidenti rus, Vladimir Putin ka uruar Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta për ditën e Pavarësinë së Shqipërisë. ‘I nderuar zoti President, Pranoni urimet e mia me rastin e festës kombëtare...
Tim Judah i BBC: Takimi Thaçi- Putin shenjë se Rusia e mbështet shkëmbimin e territoreve
Gazetari britanik Tim Judah tha se Rusia do të përfitonte shumë nëse rezultati i negociatave Beograd-Prishtinë do të ishte njohja e Kosovës dhe shkëmbimi i territoreve. “Rusia mund të përdorë k...
Emmanuel Macron i poshtëruar në shtëpinë e tij: Trump dhe Putin, buzëqeshje dhe gishta të ngritur lart në Konferencën e Parisit
Buzëqeshje, vështrime miqësore, rrahje shpatullash, gishta te ngritur lart ne shenje ok. Donald Trump dhe Vladimir Putin e kane trajtuar keq Emmanuel Macron për festën, në grumbullimin e madh të k...
Takim “i gjatë” Putin-Trump, i planifikuar në G20: këshilltari i Kremlinit
  Moske (AFP) - Presidenti rus Vladimir Putin mund të mbajë një takim "të gjatë" me homologun e tij amerikan Donald Trump gjatë samitit të G20 në fund të këtij muaji, njoftoi një këshillta...
Trump ka ftuar Putinin në Shtëpinë e Bardhë
John Bolton, Këshilltar per Sigurinë Kombëtare te SHBA, ka ftuar zyrtarisht Presidentin rus Putin në Shtëpinë e Bardhë   Për t' i drejtuar ftesen presidentit rus ka qene John Bolton, Kë...