Etiketa: is_tag

Takim “i gjatë” Putin-Trump, i planifikuar në G20: këshilltari i Kremlinit
  Moske (AFP) - Presidenti rus Vladimir Putin mund të mbajë një takim "të gjatë" me homologun e tij amerikan Donald Trump gjatë samitit të G20 në fund të këtij muaji, njoftoi një këshillta...
Trump ka ftuar Putinin në Shtëpinë e Bardhë
John Bolton, Këshilltar per Sigurinë Kombëtare te SHBA, ka ftuar zyrtarisht Presidentin rus Putin në Shtëpinë e Bardhë   Për t' i drejtuar ftesen presidentit rus ka qene John Bolton, Kë...
Danske Bank, oligarkë afër Vladimir Putinit të përfshirë në pastrimin e parave
Një skandal riciklimi ka perfshire Danske Bank, banka më e madhe daneze. Mekat që në mes të ishin njerëz të lidhur me presidentin rus Vladimir Putin, të akuzuar se kane ricikluar para të pista ...
Dashuri dhe më shumë dashuri nga TV shtetëror për Putin. VIDEO
Televizioni shtetëror Roosia nuk mbetet asnjëherë prapa si servil ndaj mbulimit të presidentit Por programi më i fundit televiziv që i kushtohet javës së tij të punës e shton më shumë nënshtrimin ...
Çfarë bën Putin në dasmën e ministres së Austrisë?
Çfarë bën Vladimir Putin ne martesën e Ministres së Jashtme Austriake? Pse presidenti i Rusisë prish rehatin sot për të marrë pjesë në një lokalitet fshati të largët në rajonin juglindor austri...
Vladimir Putin merr pjesë në dasmën e ministres së jashtme të Austrisë.
Presidenti Rus, Vladimir Putin, ka marrë pjesë në dasmën e Ministres së Jashtme të Austrisë, Karin Kneissl, e cila është kritikuar pse e ka ftuar. Zoti Putin erdhi me lule dhe vallëzoi me  nuse...
Marrëdhëniet SHBA-Rusi i besohen Steven Seagal
Putin e ka zgjedhur si të dërguar special Nga: Federico Malerba, Associated Press/ ‘Hard to kill, The Patriot’, Special Infiltrate: Këta janë vetëm disa nga titujt me të cilët në vitet 1990 ...
Trump gati të takoje Putin në Moskë: Njoftim i Shtëpisë së Bardhë
Presidenti i Shteteve të Bashkuara është ftuar nga Vladimir Putin në Moskë, por pritet akoma ftesa zyrtare .Vazhdon dialogu mes dy liderëve pavarësisht nga kundershtimi i ashpër në Amerikë Nga:...
Trump shtyn takimin, e propozuar, me Putin, deri në vitin 2019
  Nga: Associated Press/ Takimi i propozuar i Presidentit Donald Trump ne Washington me Presidentin rus Vladimir Putin është shtyre deri në vitin 2019. Këshilltari për sigurinë kombë...
Merkel: Takimet mes Trump dhe Putin do të jenë “Normal”.
(AP) — Kancelarja gjermane, Angela Merkel thotë se takimet mes presidentëve: të Shteteve të Bashkuara dhe të Rusisë, do të jenë ‘normal” përsëri. Merkel e bëri komentin ditën e Premte pasi pres...