Etiketa: is_tag

Britania: Më 9 maj, Putini mund t’i shpallë luftë totale Ukrainës
Sekretari britanik i Mbrojtjes, Ben Wallace, tha se presidenti rus mund të përdorë paradën e Ditës së Fitores së Rusisë më 9 maj për të shpallur mobilizimin masiv të rezervave të tij për një shtyt...
Kancelari austriak pas takimit me Putinin: Rusia po përgatit një sulm në shkallë të gjerë
Vizita e kancelarit austriak Karl Nehammer në Rusi për bisedime me Vladimir Putin ishte e para nga një udhëheqës i BE-së që nga pushtimi. Teksa pritshmëritë ishin të larta, vetë Nehammer pas ta...
Masakra në Bucha, Zelensky anulon takimin ballë për ballë me Putinin
  Një takim i Presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky ballë për ballë dhe sy më sy me presidentin rus Vladimir Putin ka pak gjasa të ndodhë. Në deklaratën e tij më të fundit, Zelensky ka ...
Komenti i Biden mbi Putin shkakton alarm në Rusi
Komenti i Bidenit se Putini 'nuk mund të qëndrojë në pushtet' është 'alarmant'. Keshtu ka reaguar Moska. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, tha të hënën se një vërejtje e bërë nga presidenti J...
9 fjalët e pashkruara të Bidenit dhe fati në buzë të greminës i luftës në Ukrainë?
Nga: Stephen Collinson Vetëm nëntë fjalë të pashkruara vënë sërish në buzë të greminës një botë tashmë të shqetësuar.  Biden tha per Putinin se 'Per hir te zotit, ky njeri nuk mund te qendroje ...
Kush është Ivan Ilyin, filozofi fashist më i cituar nga Putini.
(FOTO Filozofi Ivan Ilyin) Ai është pa dyshim filozofi më i cituar nga presidenti rus, Vladimir Putin, dhe nga të gjithë bashkëpunëtorët më të afërt me të, edhe pse Ivan Ilyin ishte n...
Zelenskyy i thotë Putinit “Është koha për t’u takuar, koha për të folur”
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy i kërkoi presidentit rus Vladimir Putin të zhvillojë bisedime me të drejtpërdrejt në fjalimin e tij të natës drejtuar kombit të premten. "Është koha për ...
Putini zhduket nga skena në mes të fjalimit para mijëra mbështetësve
Televizioni shtetëror rus papritur ndërpreu transmetimin e fjalimit të Presidentit Vladimir Putin në stadiumin “Luzhniki” në Moskë, të zhvilluar për 8-vjetorin e aneksimit të Krimesë. ...
Udhëheqësit e SHBA-së dhe botës akuzojnë Rusinë për krime lufte,
SHBA dhe liderët në vende të tjera po përsërisin thirrjet për të hetuar Rusinë për krime lufte në Ukrainë, pas një numri sulmesh fatale në infrastrukturën civile, duke përfshirë spitalet, shkollat d...
Palestinezët i këndojnë Putinit: Vriti ukrainasit e dhunojuani gratë!
Në një aheng palestinez, këngëtari i ka kënduar presidentit rus, Vladimir Putin, duke i bërë thirrje që t’i vrasë ukrainasit dhe t’i dhunojë gratë e tyre.  “Ngurtëso zemrën, o Putin, shtoni sulme...