Etiketa: putin

Kush është Ivan Ilyin, filozofi fashist më i cituar nga Putini.
(FOTO Filozofi Ivan Ilyin) Ai është pa dyshim filozofi më i cituar nga presidenti rus, Vladimir Putin, dhe nga të gjithë bashkëpunëtorët më të afërt me të, edhe pse Ivan Ilyin ishte n...
Zelenskyy i thotë Putinit “Është koha për t’u takuar, koha për të folur”
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy i kërkoi presidentit rus Vladimir Putin të zhvillojë bisedime me të drejtpërdrejt në fjalimin e tij të natës drejtuar kombit të premten. "Është koha për ...
Putini zhduket nga skena në mes të fjalimit para mijëra mbështetësve
Televizioni shtetëror rus papritur ndërpreu transmetimin e fjalimit të Presidentit Vladimir Putin në stadiumin “Luzhniki” në Moskë, të zhvilluar për 8-vjetorin e aneksimit të Krimesë. ...
Udhëheqësit e SHBA-së dhe botës akuzojnë Rusinë për krime lufte,
SHBA dhe liderët në vende të tjera po përsërisin thirrjet për të hetuar Rusinë për krime lufte në Ukrainë, pas një numri sulmesh fatale në infrastrukturën civile, duke përfshirë spitalet, shkollat d...
Palestinezët i këndojnë Putinit: Vriti ukrainasit e dhunojuani gratë!
Në një aheng palestinez, këngëtari i ka kënduar presidentit rus, Vladimir Putin, duke i bërë thirrje që t’i vrasë ukrainasit dhe t’i dhunojë gratë e tyre.  “Ngurtëso zemrën, o Putin, shtoni sulme...
Akuzojeni Putinin për krime lufte! Ja si mund ta sjellë bota para drejtësisë
Fox News Vladimir Putin është një diktator i keq që vazhdon të kryejë akte monstruoze në Ukrainë Bombardimi i një spitali maternitet, bombardimi i ndërtesave të banimit, gjuajtja ndaj refugjatëv...
Zelenskyy minimizon kërcënimet më ekstreme të Putinit si “bllof”: “Asgjë tjetër nuk po funksionon për të”
Në një intervistë këtë javë me një gazetë gjermane, presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy minimizoi kërcënimet më ekstreme nga presidenti rus Vladimir Putin, duke i quajtur ato "një bllof". Putin...
CIA: Putini nuk ka rrugëdalje nga kjo luftë!
KOMENT/ “Ai është i burgosur i gabimeve të tij dhe nënvlerëson ndikimin e sanksioneve: flluska e propagandës nuk mund të qëndrojë pafundësisht” Giuseppe Sarcina, Corriere della Sera D...
Zelenksy do të takohet me president rus Vladimir Putin, zëdhënësi i Kremlinit zbardh detajet
Pritet që së shpejti të kemi një takim të mundshëm mes kreut të Ukrainës, Volodymyr Zelensky dhe kreut të Rusisë Vladimir Putin mund të ndodh së shpejti. Sipas zëdhënësit të Kremlinit, Dimitri ...
Putini firmos listën e vendeve armike, mes tyre edhe Shqipëria
Në mes të pushtimit rus të Ukrainës, qeveria e udhëhequr nga presidenti Vladimir Putin ka miratuar të hënën e 7 marsit një listë të vendeve dhe territoreve që kryejnë veprime “jomiqë...
Faqja 2 prej 1612345...10...E fundit »