Etiketa: qeveri

FMN i kërkon qeverisë: ‘Pezulloni koncesionet. Ndal propozimeve nga privatët’.
Fondi Monetar Ndërkombëtar i kërkon Qeverisë të ndalojë përkohësisht dhënien e koncesioneve nga programi 1 miliardë euro. Kërkesa e fortë vjen nga shefi i Zyrës së FMN në Tiranë, Jens Reinke në nj...
Zgjedhjet në Itali/ Pokeri: A mund të ketë një qeveri mes ‘5 Yjet’ dhe ‘Lega’?
(FOTO: Shefi i Lega-s,  Matteo Salvini dhe lideri i 'Pesw Yje'  Luigi Di Maio- të dy duan të qeverisin Italinë)/  Liderët e dy partive anti-establishment, secila prej tyre thonë se kanë të drej...
Trump: ‘Ju po flinit kur u zhbllokua qeveria amerikane’. 73 Demokratë bashkohen me Republikanët.
‘Ju po flinit kur u zhbllokua qeveria amerikane’- ka shkruar presidenti Trump Dhoma e Përfaqësuesve i dha fund bllokimit të qeverisë amerikane duke votuar 240 me 186 pë të aprovuar ligjin e bux...
Koalicioni majtas- djathtës po ngjiz qeverinë gjermane pas katër muaj bllokim; por akoma ka frikë….
(Partia e kancelares Merkel (CDU) pësoi humbje të rëndë shtatorin e kaluar)/ Konservatorët e Angela Merkel (CDU/CSU) përfundimisht kanë sheshuar marrëveshjen për koalicionin me Social Demokratë...
Dështon projekti i bujshëm i Karpenit me ‘5 miliardë euro’, negociatat ‘fake’…
Qeveria shqiptare ka mbyllur pa rezultat negociatat me kompaninë ‘Star Bridge Port Developments Limited’ për ndërtimin e portit të Karpenit në zonën e Kavajës që qeveria Rama e kishte prezantuar s...
Protesta në Lezhë rreth selisë së mbledhjes së Qeverisë. VIDEO
Banorët e Torovicës në Lezhë kanë pritur me protesta Kryeministrin Edi Rama. Banorët kërkojnë investime për ndërtimin e rrugës e cila është shkatërruar prej vitesh. Mbanin pankarta në duar me mbis...
Ekstremistët e djathtë të Austrisë kthehen në koalicionin qeverisës.
(FOTO: Sebastian Kurz (djathtas) dhe  Heinz-Christian Strache i Partisë së Lirisë arrijnë marrëveshje për koalicion)/ Partia Konservatore ‘Partia e Popullit’ ka rënë dakord për koalicion me të ...
Orët e fundit të Merkel duket se do ta çojnë Gjermaninë në koalicionin e madh Majtas- Djathtas.
Megjithëse kancelarja Angela Merkel ka një kohë të gjatë që kurse i ka caktuar vetes një kufi kohor për formimin e qeverisë pas dështimit të bisedimeve të fundit, dhe pasi opinioni sipas sondazhev...
Gjermania mbetet pa qeveri, shumica e gjermanëve kërkojnë zgjedhje të reja
Gjermania mbetet pa qeveri të re përderisa bisedimet e koalicionit pas zgjedhjeve të shtatorit po çapiten. Gjithashtu po ndjehet një zhgënjim i votuesve mbi paaftësinë e partnerëve për të arritur ...
Në ditën më të keqe Kuvendi merret me banalitet.
Nga: L. Skiro/ Akoma edhe në këtë moment kur po vazhdon të zhvillohet seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë, askush nuk po dëgjon të flitet për çështjet serioze të vendit. Edhe media, e mahni...
Faqja 1 prej 41234