Etiketa: qeveria

Avanti dilettanti!
Nga Barbara Wesel/ Deutsche Welle Do të ishte çudi po të mos rezultojë kryeministri i ri një marionetë në duart e dy kryetarëve të partive Lega dhe Lëvizjes Pesë-Yjet. Sepse profesori i panjohur i ...
Juncker i hedh degën e ullirit qeverisë së Italisë dhe betohet se BE nuk do të përsërisë gabimin me Greqinë.
-Presidenti i Këshillit Europian thotë se ka qenë i tundur të ndërhyjë në punët e politikës italiane- Jean-Claude Juncker i ka hedhur degën e ullirit qeverisë së re Italiane, duke paralajmëruar...
Në Romë betohet qeveria e zhbllokimit, në Bruksel detyrohen të urojnë qeverinë ‘armike’ populiste
Qeveria e re populiste e Italisë është betuar  sot, pasi presidenti Sergio Mattarella, ra dakord që të rishikojë ministrat e propozuar, pas grindjeve të hidhura mbi qëndrimin e liderëve të ardhshë...
Itali: Ringjallet qeveria e koalicionit të populistëve; të Premten (sot), betimi i qeverisë.
( Giuseppe Conte për herë të dytë në zyrën e  President Sergio Mattarella)/   Të dy partitë populiste në Itali kanë ringjallur planin e tyre për të formuar qeverinë e koalicionit dhe pë...
Kreu i M5S së Italisë rindez negociatat për formimin e qeverisë.
Një grindje e hidhët mbi të ardhmen e vendit në eurozonë ka ndarë partitë populiste. Kreu i Lëvizjes “5 Yjet’, parti anti- establishment ka rindezur negociatat për formimin e qeverisë ppak ditë...
Qeveria e populistëve merr bekimin e Presidentit të Italisë; pritet betimi dhe ‘tronditja’ e madhe e BE.
-Qeveria e formuar nga dy partitë anti -establishment ‘Lëvizja Pesë Yjet’ dhe partia e krahut të djathtë ‘League’ do të drejtohet nga Giuseppe Conte- Presidenti i Italisë i ka dhënë bekimin koa...
5 Yjet dhe League në Itali propozojnë profesorin e ligjeve si kryeministër.
ROME (Reuters) – Lëvizja anti- establishment 5 Yjet dhe partia e krahut të djathtë ‘League’të Hënën propozuan Giuseppe Conte, një profesor pak i njohur i ligjeve, i cili nuk është anëtar i parlame...
Sot, pas pak, në ora 18.00, partnerët bashkë- qeverisës italian shkojnë në Quirinal Palace…
Liderët e partive partnere në koalicion për qeverinë e re të Italisë do të shkojnë sot, e Hënë,  në mbrëmje në Pallatin Quirinal për takimin me presidentin Sergio Mattarella, për miratimin zyrtar ...
Opozita në ‘këpucë’ të qeverisë…
  Frrok Çupi/ Kjo që po them ndodhi sot: Qeveria u krenua në Tiranë pse Këshilli i Europës ka njoftuar opinion pozitiv për negociatat me Shqipërinë. Qeveria vetëm u krenua pak, pjesën tjetër e ...
Demokristianët nuk pranojnë qeveri ‘LGBT’!
Nga: Nard Ndoka, kryetar i PDK/ Qeveria të ulet me këmbë në tokë! Qeveria shqiptare ka braktisur qytetarët e thjeshtë, familjet në nevojë, të papunët, invalidët, pensionistët, infermierët, dokto...
Faqja 10 prej 15« E para...89101112...E fundit »