Etiketa: is_tag

Naftëtarët besojnë ofertën e Qeverisë. Rama: Brenda 48 orësh do takohem përsëri me përfaqësinë për të kaluar në veprim!
Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur vendimin e naftëtarëve të rafinerisë së Ballshit, të cilët pranuan ofertën e qeverisë për mbështetje financiare. Përmes një postimi në Twitter, kreu i qeveris...
Ilir Meta kërcënon si në Luftën e Dytë: ‘Ah kur të vijë dita t’u marr në dorë!’
Presidenti Ilir Meta e akuzon qeverine e vendit te vet si 'talibane'- nje emer i drikshem dhe thuajse i harruar i nje organizate kriminale ne Afganistan kur atje zhvilloheshin luftime te egra. Ai ...
Kryeministri Rama përcjell Shahinin, Evis Kushi ministre e re e Arsimit
Evis Kushi do të jetë ministrja e re Arsimit. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama në një komunikim direkt dhe bisedim me ministren aktuale Shahini dhe pasuesen e saj. Kryeministri...
Mali i Zi/ Bien forcat pro-perëndimore, fiton qeveria proserbe edhe me shqiptarin Dritan Abazoviç.
Sot u mbajt një takim i liderëve të koalicionit, “Për Ardhmërinë e Malit të Zi”, “Paqja është kombi ynë” dhe “E zezë dhe e bardhë”, Zdravko Krivokapic, Aleksa Becic dhe Dritan Abazovic, i cili...
Qeveria ndalon jetën e natës/ Manastirliu: S’ka më disko e pub-e, as në ambiente të hapura dhe as të mbyllura!
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu doli në një deklarate mbi vendimin e Qeverisë për ndalimin e hapjes se klubeve të natës, diskove, lounge barve dhe çdo lloj shërbimi të kësaj natyre...
Rindërtimi/ Rama: Nis dhënia e granteve në Tiranë. Qeveria do të paguajë një për një të gjithë banorët!
Kryeministri Edi Rama tha se ka nisur sot dhënia e granteve të meremetimit vetjak të banesave të dëmtuara nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit në Tiranë. Kreu i qeverisë deklaroi se së shpejti do ...
Kosovë/ Kuvendi nis punimet për votimin e Qeverisë, Vjosa Osmani s’pranon të drejtojë seancën.
Ka nisur seanca ku pritet që të votohet qeveria e re e Kosovës me në krye me Avdullah Hotin e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Seanca është duke u udhëhequr nga Kujtim Shala, nënkryetar i Kuvend...
Çfarë ndodhi mbrëmë në Kosovë pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese?!
Nga mbrëmë ka ndryshuar rrjedha politike në Kosovë. Me shumicë votash, gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese e kanë cilësuar të drejtë dhe në përputhje me kushtetutën e vendit vendimin e presidentit Ha...
Reagojnë amerikanët, u kërkojnë partive politike ta zbatojnë vendimin e Gjykatës
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë reaguar lidhur me cështjen e vendimit të Gjykatës Kushtetuese për zgjedhjen e qeverisë së re pas mocionit të votëbesimit. SHBA’të u bëjnë thirrje të g...
Kosovë/ Avdullah Hoti është kandidati i LDK-së për kryeministër
Pas refuzimit të Lëvizjes Vetëvendosje për ta dërguar emrin e kandidatit për kryeministër, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pritet që gjatë ditës të sotme t’i dërgojë LDK-së letrën në të cilën ia...