Etiketa: shba

SHBA, një burrë qëllon në një sinagogë; disa viktima në Pittsburgh
(Sipas disa mediave lokale, ka të paktën tetë viktima dhe rreth dymbëdhjetë të plagosur. Eshte identifikuar agresori) Nga: Giorgia Baroncini / Disa të shtëna jane dëgjuar në një sinagogë në ...
Një person arrestohet në lidhje me bombat e dërguara figurave të larta të Demokratëve në SHBA.
Një 56 vjeçar është arrestuar si i dyshuar se ka ldhje me bombat e dërduara disa figurave më të larta të Demokratëve në Shtetet e Bashkuara. Deri tani janë dërguar 12 pako me lëndë shperthyese ...
Sean Hannity përdor pakot e dyshimta dërguar Demokratëve për t’i quajtur ‘hipokritë’.
Nga: Ron Dicker, HuffPost/ Sean Hannity përdori postimet e paketave të dyshimta dhe mjeteve potenciale eksplozive për Demokratë te shquar të mërkurën për të kritikuar Hillary Clinton - një prej...
Donald Trump sfidon median: “Vendosini kamerat në mes të karvanit të emigranteve” dhe do të zbuloni ‘anëtarë të bandave’.
Presidenti Donald Trump sfidoi median ditën e Hënë duke iu kërkuar që të sjellin kamerat  për të filmuar karvanin e mbi 7, 000 emigrantëve, që aktualisht po bëjnë presion që të hyjnë nga Meksika p...
Kjo lëvizje e Shteteve të Bashkuara dhe një ‘exit strategy’ për Serbinë dhe Kosovën/ Haley
Nikki Haley godet edhe një here, e dorëhequr si ambasadore në Kombet e Bashkuara. Në letrën drejtuar sekretarit të përgjithshëm të OKB, Antonio Guterres, me të cilin ambasadorja amerikane njoftoi ...
Marc Thiessen: Çfarë duhet të bëjë tani Trump me Arabinë Saudite
Ng: Marc Thiessen | The Washington Post Ndikimi i tensioneve në rritje me Arabinë Saudite në Lindjen e Mesme... Claudia Rosett kolege e politikës së jashtme te IWF thotë se kjo nuk është koh...
Guantanamo nuk do të mbyllet: “Hapur për të paktën 25 vjet të tjerë”
Janarin e kaluar, Presidenti i SHBA Donald Trump nënshkroi një urdhër ekzekutiv që përmbyste direktivat e Obamës për mbylljen e burgut të sigurisë së lartë në Guantanamo. Sot njoftimi: "Do të mbet...
FOX NEWS EXSKLUSIVE: Pastori i liruar reflekton mbi ‘një periudhë kohe shumë të vështirë”.
  Pastori i krishterë Evangjelist, Andrew Brunson, i cili u lirua nga burgimi turk të premten, foli te Sean Hannity të martën në mbrëmje rreth burgosjes së tij dhe takimit me Presidentin Trump ... ...
‘Kaloi’: Mexico Beach, Florida u la në shkatërrim nga Uragani Michael
Nga:  Dylan Stableford , CNN/ Brooke Baldwin e CNN u përpoq të gjejë fjalët për të përshkruar shkatërrimin e mbetur nga Uragani Michael, ndërsa ajo fluturoi në një helikopter mbi Mexico Beach,F...
Ja goditja e bishtit të Sorosit për të provuar të ndalojë presidentin Trump
Është dora e financierit George Soros pas protestave kundër gjyqtarit Kavanaugh. Më 6 tetor, me 50 vota pro dhe 48 kundër, Senati konfirmoi zgjedhjen e gjyqtarit të zgjedhur nga Trump, i cili po p...
Faqja 40 prej 67« E para...102030...3839404142...5060...E fundit »