Etiketa: shba

Presidenti Donald Trump lë sot Shtëpinë e Bardhë; çfarë tha në fjalimin e lamtumirës.
Të Martën, presidenti Trump mbajti fjalimin e lamtumirës, duke u bërë thirrje Amerikanëve të mbajnë parimet për të cilat ai luftoi gjatë presidencës së tij. “Unë nuk kërkova kursin më të lehtë....
Sean Hannity: Pse Demokratët e Amerikës po shtyjnë disidencën?
Sean Hannity tha në "Hannity" se Demokratët po shtypin disidencen nën maskën e "unitetit" ndërsa ata përgatiten të marrin frenat e qeverisë të Mërkurën kur përurohet Presidenti i zgjedhur Joe Bide...
Trump deklasifikon të gjitha dosjet, Amerika tani del e shkatërruar.
Roberto Vivaldelli Ekskluzivisht në InsideOver disa ditë më pare u tha se administrata Trump ka vendosur të deklasifikojë dokumente shumë sekrete në lidhje me Russiagate. Siç raportohet nga Fox...
Zyrtari i Biden u thotë karvanëve të emigrantëve: ‘Tani nuk është koha’ për të ardhur në SHBA.
-'Situata në kufi nuk do të transformohet brenda natës,' thotë zyrtari Një karvan emigrantësh që lëviz nga Hondurasi drejt kufirit të SHBA i bëri thirrje administratës së Biden për të respektua...
Antifa komploton në sulmin e armatosur mes mbështetësve të Trump/ Fox News
-Daniel Baker u dëbua nga Ushtria, luftoi me terroristët dhe mbështeti Antifën, pretendojnë prokurorët   Një "i majtë radikal" siç e quan veten, u arrestua të Premten për  lëshimin e nj...
Newt Gingrich: Forcat mashtruese anti-Trump gabojnë që parashikojnë një luftë civile Republikane
-Çdo tension brenda Partisë Republikane shpejt do të zëvendësohet nga zemërimi ndaj Demokratëve të krahut të majtë- Shkrimtarë të ndryshëm të krahut të majtë (disa prej tyre nominalisht republi...
Inaugurimi I Joe Bajden do të ketë ndryshime: Udhëtimi në Amtrak u anulua për shkak të shqetësimeve të sigurisë
-Ekipi i Biden ka sjellë një ish-këshilltar për sigurinë e vendit nga administrata Obama për udhëzime në lidhje me inaugurimin dhe ngjarjet e ngjashme-.   Shqetësimet e Sigurisë në Uash...
Matt Rosendale dhe Andy Biggs bëjnë thirrje që Liz Cheney të shkarkohet pasi mbështeti Demokratët për shkarkimin e Trump
  Kryetari i Grupit të Grupit të Dhomës së Lirisë Andy Biggs (R-AZ) dhe Rep. Matt Rosendale (R-MT) kërkuan rrëzimin e Rep. Liz Cheney (R-WI) si kryetare e Konferencës Republikane të Dhomës...
Trump urdhëron të ngrihen flamujt në gjysmë shtize pas trazirave të Capitol Hill
Nga:  Carly Roman,   Presidenti Trump ka urdhëruar që të gjithë flamujt të valviten në gjysmë shtize pas trazirave të Capitol Hill të Mërkurën që la pesë të vdekur. "Në shenjë respe...
Kriza e Uashingtonit
Roberto Vivaldelli Kush do të kishte pritur të shihte skena kaq të tensionuara në zemër të qendrës politike të demokracisë më të madhe në botë, Shteteve të Bashkuara. E gjithë bota është në tro...
Faqja 5 prej 86« E para...34567...102030...E fundit »