Etiketa: shba

Graham: ‘Nëse GOP nuk lufton, kurrë nuk do të zgjidhet një president tjetër Republikan ‘
Graham paralajmëroi se Republikanët do ta paguajnë shtrenjtë nëse nuk sfidojnë zgjedhjet e vitit 2020 Ronn Blitzer | Fox News Senatori Lindsey Graham, R-S.C., shtyu përsëri kundër mediave që...
Zgjedhjet në SHBA, 2020/ Udhëheqësit botërorë që ende nuk e kanë pranuar fitoren e Joe Biden
Nga Lucia Binding, reportere e lajmeve/ SKY NEWS Ndërsa shumë udhëheqës botërorë ishin të shpejtë për të përgëzuar Joe Biden për fitoren e tij në zgjedhjet në SHBA, të tjerët ende nuk e kanë bë...
39 Republikanë të Dhomës i kërkojnë Bill Barr të sigurojë integritetin e procesit të votimit dhe numërimit
Më shumë se tre duzinë republikanë të Dhomës së Përfaqësuesve, përfshirë Kryetarin e Grupit të Lirisë së Shtëpisë Andy Biggs (R-AZ), i shkruan një letër të Premten Prokurorit të Përgjithshëm Willi...
MANIPULIMI ZGJEDHOR ISHTE PARASHIKUAR PREJ VITESH DHE DO TË JETË GURI I VARRIT PËR L’ESTABLISHMENT DHE MEDIAT E SAJ
Nga Dr. Luca La Bella Ph.D. Ne e dimë që prej dy vitesh (nëntor 2018) se do të vijë ky moment. Mashtrimi elektoral për zgjedhjet e ardhshme të vitit 2020 ishte i njohur tashmë. ...
Padia: Të paktën 21 mijë njerëz të vdekur, në listat e votuesve të Pensilvanisë
Ka të paktën 21,000 njerëz të vdekur në listën e votuesve të shtetit të Pensilvanisë, sipas një procesi gjyqësor të të enjtes. Një proces gjyqësor i ngritur nga Fondacioni Ligjor i Interesit Pu...
Hetuesit federalë mbërrijnë në Miçigan pasi video e mashtrimit të votuesve bëhet virale
  Nga: Jared Harris Ndërsa kaosi i zgjedhjeve 2020 zvarritet përtej vetë ditës së zgjedhjeve, mashtrimi i votuesve po bëhet shpejt çështja më e madhe në disa shtete të mbetura të diskut...
Orë të errëta për Demokracinë & Republikën!
Janë vënë në lëvizje të gjitha Rrjetet Sociale dhe Media-t kundër Presidentit Trump dhe në mbështetje të mashtrimit të pahasur më parë me votën në SHBA. Facebook-u po heq të gjitha postimet që bëj...
Republikanët fitojnë garat kyç për në Senat, luftojnë për të mbajtur shumicën nga Dems
Republikanët mbajtën vendet kyçe të Senatit të Martën në shtetet kritike - duke vendosur bllokime të shumta rrugësh në rrugën e Demokratëve për të rrëzuar Senatin dhe duke prishur çdo shpresë për nj...
McEnany: ‘Rruga’ e Trump drejt 270 votave elektorale kalon nëpër Pensilvania, Arizona dhe Georgia
-Sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë hedh një vështrim mbi rezultatet e Filadelfias-   Sekretari i shtypit i Shtëpisë së Bardhë Kayleigh McEnany parashikoi të Mërkurën se Presiden...
Newt Gingrich: Një fabul zgjedhore 2020 – Lepuri, Ariu dhe Bletët
Për muaj me radhë jam përpjekur të kuptoj natyrën gjithëpërfshirëse kozmike të fushatës zgjedhore të vitit 2020. Kishte diçka kaq të çuditshme në lidhje me fshehjen e Joe Biden-Kamala Harris në...
Faqja 6 prej 82« E para...45678...203040...E fundit »