Etiketa: shkoder

Mësuesja e Medresesë para nxënësve: “ISIS është i mirë, mbron Myslimanët!”.
  (FOTO: Drejtori i Medresesë distancohet nga qëndrimi i mësueses). Emine Alushi, mësuese e Medresesë në Shkodër, është regjistruar në një video tashmë të shpërndarë në publik, duke iu ...
Në Shkodër nis Lëvizja “pro- Trump” e Rinisë; “distancë” nga deklaratat e Ramës – thonë të rinjtë
  (FOTO: Pamje nga protesta e rinisë shkodrane ku lexohen parulla "Me ken pro- amerikan, te tana i ban!" Sot ka nisur protesta e të rinjve shkodranë kundër deklaratave të kryeministrit ...
VIDEO/Shefi i anti-Krimeve të Policisë në Shkodër kërcënon me armë zjarri mbi qytetarë
Me sa duket Policia kishte sekuestruar një sasi duhani, që prodhohet në Shkodër. Nuk dihet arsyeja e sekuestrimit, ndoshta për “pagesa faturash”, ose për ndonjë “muhabet të pambajtur” ryshfeti mes...
Updated/Në Kishën e Shën Shtjefnit, Shkodër, mbahet mesha për lumturimin e 38 shenjtorëve
Veritas.com.aal/ /Updated/ Lumturimi i 38 martirëve  në Shkodër është pasqyruar edhe nga mediat më të njohura botërore. 20 mijë persona morën pjesë në meshën e mbajtur për martirët në katedr...
Spanja “pushton” Shkodrën; qyteti si dikur në absurd: Pa makina, pa këmbësorë
Nesër, e diele, në ora 20.45 nis ndeshja e futbollit mes ekipeve kombëtare Shqipëri-Spanjë. Me sa duket, deri më tani, jo futbolli, por siguria është interesi numër Një. Që nesër në mëngjes, gjith...
Policia e Shkodrës thotë se ka kapur vrasësin, shkaktar të masakrës së Dajçit
  Policia e Shkodrës njoftoi mediat se ka mundur të kapë autorin e masakrës së mesnatës së kaluar në fshatin Dajç të Bregut të Bunës, Shkodër. Vrasësi i dyshuar është 33 vjeçari Miklovan P...
Lajm i fundit: Tragjedi në Dajç të Shkodrës: dy të vrarë, katër të plagosur
    Akoma pa ardhur mesnata, u njoftua se në fshatin Dajç të Bregut të Bunës, janë vrarë me armë zjarri dy persona dhe janë plagosur katër të tjerë. Nuk dihet se në ç'rrethana n...
Pesë të rinj të dehur në Shkodër frikësojnë një turiste gjermane
Kanë qenë të dehur, dhe gjatë rrugës me makinë i kanë drejtuar pistoletën një turisteje gjermane dhe kanë ikur. Mirëpo turistja gjermane është frikësuar së tepërmi dhe ka bërë denoncim në prokuror...
Shiu i dendur ndërpret ndeshjen e futbollit Shqipëri- Maqedoni
  Prej minutës së 75’ shiu i dendur dhe era e fortë e bëri të vështirë takimin Shqipëri – Maqedoni në Loro Boriçi të Shkodrës. Edhe pse Shkodra njihet si "shtëpia e shiut", sot reshjet kal...
Faqja 12 prej 12« E para...89101112