Etiketa: shqiperia

Negociatat me Shqipërinë, sot!, jo nesër! Krerët e Unionit Evropian janë në një zë
Presidentja e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola, deklaroi para fillimit të samitit se Ballkani Perëndimor i përket Bashkimit Evropian. Këtë të fundit e ka cilësuar madje si shtëpinë e tyre....
Rama: Shqipëria dhe MV nuk do hapin zyrtarisht bisedimet për anëtarësim në BE/ Politico
  Kryeministri shqiptar Edi Rama tha se nuk pret që një samit i BE-së javën e ardhshme t’i hapë rrugën vendit të tij për të filluar bisedimet e anëtarësimit dhe për këtë fajësoi Bullgarinë. ...
Vjosa Osmani nuk përfaqëson veten por Kosovën, Shqipëria nuk është armikja jonë
Nga. ZANA AVDIU/ Presidentja nuk e perfaqeson vec veten e saj, ose partine me te cilen ka ba koalicion. Ajo e perfaqeson shtetin e Kosoves. E kjo foto, i bjen me keqperdore po...
G7 mbështet Shqipërinë për integrimin Evropian.
Një mbledhje e shtatë ministrave të vendeve më të zhvilluara në botë, njohur si G7, ka shprehur mbështetjen e pakushtëzuar për integrimin evropian të Shqipërisë, duke bërë thirrje këtu të ketë për...
Rama: Shqipëria dënoi në 11 maj genocidin serb në Këshillin e Sigurimit të OKB
Kryeministri Edi Rama ka treguar qëndrimin zyrtar që ka mbajtur Shqipëria në OKB për masakrën e Srebrenicës, në Bosnjë Hercegovinë nga Serbia. Kreu i qeverisë ka postuar fjalën e ambasadorit Ferit...
Konferenca e Donatorëve mbledh 6 miliard euro për Ukrainën, Shqipëria jep 1 mln euro!
(Tryeza e donatorëve) 6 miliard euro janë mbledhur nga konferenca ndërkombëtare e donatorëve në Varshavë për mbledhjen e fondeve për Ukrainën, e organizuar të enjten. Vendet perëndimore janë an...
Nëse zgjat luta, çmimet e larta do të ulin konsumin në Shqipëri: Banka Botërore
Konflikti i armatosur në Ukrainë do të japë efekte edhe në ecurinë ekonomike të Shqipërisë. Pas FMN, BERZH, KE dhe Institutit të Vjenës, në raportin e publikuar sot Banka Botërore thotë se pasigur...
Energji me ndihmën e SHBA/ Rama: Shqipëria, prodhuese neto. Kim: Duhen më shumë gazsjellës
// // f;f++){var e=c.concat(d[f].split(""));ea[f]=e;for(var k=0;k2];h=b[(h&3)4];g=b[(g&15)6];l=b[l&63];c[f++]=k+h+g+l}k=0;l=d;switch(a.length-e){case 2:k= a[e+1],l=b[(k&15)2]...
Krimet në Ukrainë/ Shqipëria drejton takimin për llogaridhënie në Këshillin e Sigurimit
 Shqipëria dhe Franca do të jenë dy bashkëdrejtueset e një formati në Këshillin e Sigurimit, me temë “Të sigurojmë llogaridhënien për krimet e tmerrshme të kryera në Ukrainë”. Një mor...
Shqipëria, një ndër kampionet e Evropës për energjinë e gjelbër.
Shqipëria është renditur e katërta për prodhimin e energjisë së gjelbër në Evropë. Kjo është vërejtur nga statistikat e EUROSTAT për vitin 2020. Fakti që qeveritë, sipas ekspertëv...
Faqja 2 prej 1712345...10...E fundit »