Etiketa: is_tag

Zyrtarët ligjzbatues amerikanë takohen me Rrumbullakun. Bashkëpunim midis forcave të SHBA dhe Policisë së Shtetit.
Pjesëtarë të ekipit të seksioneve ligjzbatuese në ambasadën e SHBA në Tiranë, së bashku me të Ndarkuarin me Punë, David Wisner, janë takuar me drejtorin e Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku ...
Lufta verbale në OKB me Rusinë/ Frrok Çupi: Çfarë dëshmoi Rama në fjalimin e tij
Shqipëria për herë të parë drejtoi një takim të nivelit të lartë të Këshillit të Sigurimit të OKB, që pati në fokus agresionin rus në Ukrainë. Në nisje të seancës ambasadori rus replikoi me drejtu...
Shqipëria rënditet mes 10 destinacioneve me plazhet më piktoreske: “The Travel”
Peizazhet dhe bukuritë e vendit tonë kanë tërhequr edhe njëherë interesin e revistave më të njohura. “The Travel” e ka renditur Shqipërinë ne mesin e 10 destinacioneve mesdhetare me plazhet më pik...
“The Times” shkruan se Shqipëria ndër vendet më interesante të Evropës për t’u vizituar
Nga hotelet e vogla butik në fshatrat franceze që prodhojnë verë, ishujt e pashfrytëzuar në Kroaci deri te peizazhet natyrore të Shqipërisë, ne kemi zgjedhur vendet që do të dëshironit t’i mbanit ...
Shkruan Express: Osmani niset për dy ditë vizitë në Shqipëri, agjenda përfshin darka e dreka shtetërore te Begaj e Rama.
Presidentja Vjosa Osmani ka udhëtuar drejt Shqipërisë për një vizitë dyditore. Osmani shkon në Tiranë me ftesë të presidentit të Shqipërisë, Bajram Begaj dhe atje do të pritet me nderime të lar...
Shqipëria merr sërish drejtimin e Këshillit të Sigurimit në OKB.
Nga 1 Shtatori, Shqipëria do të marrë sërish presidencën e Këshillit të Sigurimit në OKB. Ministrja për Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, në një deklaratë për mediat, theksoi se marrja e presidencës v...
Shqipëria në BE brenda 2030”, Varhelyi: Duam të hapim kapitullin e parë të negociatave
Me 536 vota pro, 54 kundër dhe 32 vota abstenim, Parlamenti Evropian ka miratuar raportin për Shqipërinë. Me këtë miratim eurodeputetët mirëpresin angazhimin e Tiranës në krah të Bashkimit Evropia...
Shqipëria asiston në shpëtimin e 55 emigrantëve në Egje
Ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë, Niko Peleshi thotë se anija “Butrinti” ka marrë pjesë në një operacion shpëtimi në ujërat e Egjeut. Ai shkruan se anija shqiptare bashkë me atë greke dhe turke ...
Bill Clinton pas vizitës në Shqipëri: Faleminderit për një mbrëmje që nuk do ta harroj kurrë
Pas vizitës dy ditore në Shqipëri, ish-presidenti i SHBA Bill Clinton ka shprehur falenderimin e tij për kryeministrin Edi Rama dhe popullin shqiptar, për një mbrëmje që siç shprehet “nuk do ta ha...
“Nëse duam të mbytemi vetë, s’duhet të na mbetet hatri pse Shqipëria s’po mbytet me ne”: Lulzim Peci.
Drejtori ekzekutiv i KIPRED-it, Lulzim Peci, ka kritikuar qasjen e Qeverisë së Kosovës ndaj shtetit të Shqipërisë, sa u përket zhvillimeve të fundit. Sipas tij nëse Kosova po do të mbytet vetë, at...