Etiketa: is_tag

Marrëveshja me Amerikën/ Rama merr besimin e madh nga SHBA, Shqipëria do të jetë kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA dhe NATO
Amerika dhe Shqipëria kanë arritur marrëveshjen ku pritet që vitin e ardhshëm të ndërtohen tri baza Amerikano-Shqiptare në Shqipëri. Pas kësaj marrëveshje, Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të s...
Reportazh/ Shqipëria nën presion, vatra zjarri në të gjithë vendin
Nuk ka më vetëm një rajon në flakë, pasi në të gjithë vendin janë raportuar vatra zjarresh. Parku Kombëtar i Llogarasë nuk është prekur ende, por mbetet mjaft i rrezikuar, ndërsa Voskopoja u përfs...
‘Ballkani i Hapur’/ Hapet pika e përbashkët kufitare me Malin e Zi në Grabom të Malësisë së Madhe
Është hapur sot në Grabom të Malësisë së Madhe një pikë  e përbashkët kufitare me Malin e Zi, në vazhdën e lehtësimit të lëvizjes drejt një Ballkani të Hapur. Lajmi u bë me dije nga kryeministri E...
Kujt i shërben patriotizmi “tym e flakë” ?
Lazer Kulla * Keqardhje per sjellje “në turmë” e vellezerve nga Kosova. Jo vetem u mbush, por fb na u ba i merzitshëm me patriotat “tym e flakë”, sidomos nga Kosova. Arriten deri aty sa jov...
Shqipëria është gati/ E Fundit: BE jep një “PO” të madhe Ramës, brenda pak ditësh…
Shqipëria ka bërë progres shumë të madh drejt Europës. Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca deklaroi se Shqipëria brenda kohe do të zhvillojë tryezën e parë ndërqeveritare. "Rama ka marrë një "PO"...
SHBA e zhgënjyer pse BE nuk po bën hapa drejt Shqipërisë dhe MV. ‘Kjo, sinqerisht, prek edhe objektivat dhe veprimet tona!’/ Palmer
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të zhgënjyera që çështja e mbajtjes së konferencave të para ndërqeveritare me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut mbeti e pazgjidhur, pavarësisht mbështetjes së...
Sot në Luksemburg mblidhet Këshilli i Çështjeve të Përgjithshme në BE, vendoset për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Në Luksemburg mblidhet sot Këshilli i Çështjeve të Përgjitshme të Bashkimit Europian. Pritet që të vendoset për datën për mbajtjen e konferencës së parë ndërqeveritare mes Shqipërisë e Maqedonisë ...
Philip Reeker, ndihmës Sekretar i Shtetit, vizitë zyrtare në Shqipëri, do të takohet me Ramën
Ndihmës Sekretari i Shtetit në detyrë për Evropën dhe Euroazinë, Philip T. Reeker, do të shkojë për vizitë zyrtare në Itali, do të vijë në Shqipëri dhe më pas në Maqedoninë e Veriut. Diplomati ...
Gripi i shpendëve/ Shqipëria vendos embargo nga katërmbëdhjetë shtete.
Qeveria shqiptare ka vendosur embargo të shpendëve nga katërmbëdhjetë shtete, pas konfirmimit të se gripi i shpendëve është prezent në disa vende.  Shtetet janë : Poloni, Sllovaki, Hungari, Gje...
KE: “Shqipëria vend i sigurt. Publikohet lista e shteteve ku duhet të hiqen kufizimet e udhëtimit.
KE e ka konsideruar Shqipërinë një vend të sigurt nga pandemia e COVID, duke e futur në listën e shteteve që vendet e BE-së duhet të heqin kufizimin e udhëtimit. Pas një rishikimi për heqjen ...