Etiketa: studentet

Edhe protesta e studentëve kthehet në dhunë. Profesoresha amerikane u thotë ‘jo!’.
Një grup studentësh është grumbulluar para Ministrisë së Arsimit, duke kërkuar arsim më cilësor dhe punësim në të ardhmen. Por gjatë protestës pati edhe disa momente të dhunshme, nga disa prej ...
Studentët ‘exelentë’ kanë të drejtën e punësimit pa konkurs/ Kryeministri Rama
Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në raundin e IV të  programit Kombëtar të “Praktikave të Punës”. Kryeministri tha se të gjithë studentët ekselentë  kanë të drejtën e punësimit në administratën s...
Rama studentëve: ‘Pakica pengon shumicën; shkoni në mësim që të mos humbni vitin akademik!’
“Pakica pengon shumicën që të zhvillojë mësim. Shkoni në mësim sepse do humbisni vitin akademik”- tha Rama. Kryeministri Edi Rama u është drejtuar kështu studentëve në një bashkëbisedim në sall...
Spiropali, zëdhënëse e qeverisë: ‘Nuk ka protestë studentësh, por karikaturë proteste nën LSI dhe PD’
Zëdhënësja e Qeverisë dhe ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka thënë se ajo që ka mbetur nga protesta e studentëve, është vetëm një karikaturë e saj, të tjerat j...
Filologjiku nisi grevën e paralajmëruar kundër ‘cënimit të autonomisë’
Studentët dhe pedagogët e Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë, ashtu siç kishin paralajmëruar, kanë nisur sot grevën. Ata janë vendosur në oborrin e fakultetit dhe nuk zhvillojnë mësim, pas...
Kryeministri Rama njofton studentët: Që nga nesër, në sekretariate sqaroheni për tarifat e bursat
Kryeministri Edi Rama njoftoi në Twitter se nga dita e nesërme, “në sekretariatet e universiteteve do të vendosen dy përfaqësues të ministrive të financave e të arsimit, për të asistuar studentët ...
Rama: Pengmarrësit e studentëve dezinformojnë dhe degjeneruan protestën; tarifa të paguhet vetëm 50%”
“Pengmarrësit që e degjeneruan protestën studentore në mbyllje dyersh me dhunë e në shfaqje rrugore të brutalitetit të injorancës, po përpiqen të dezinformojnë studentët lidhur me tarifat në bashkëpun...
Kush do të na mbrojë nga dhuna? Kryeministri Edi Rama na ankohet ne, ne kërkojmë mbrojtje… ku?
Koment nga: Veritas/ Kemi disa ditë ose muaj që po përballemi me bllokime rrugësh, me bllokime investimesh dhe ndërtimin e rrugëve, me dhunë mbi qytetarë e policë, dhe po mendojmë se ‘haj, gjyn...
Rama thotë se fondi për studentët është ‘i garantuar’, dhe bën ironi se ‘do të kap edhe protestat’ e studentëve.
( Foto Arkiv)/ Pas mbledhjes së qeverisë dedikuar edhe plotësimit të kërkesave të protestave të studentëve, kryeministri Edi Rama u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve. Pyetjes se si do të ...
Studentët- pa besim në dy krahët: ‘Ai tjetri të vriste në bulevard, ju të vrisni shpresën’
Një fjalim plot mesazhe vjen nga një student i Universiteti të Vlorës, gjatë takimit ku i pranishëm është dhe kryeministri Edi Rama. Sapo mori fjalën, i riu renditi disa nga probleme jo vetëm për ...
Faqja 1 prej 41234