Etiketa: termet

Bebe Rexha kthehet në Bubq: ‘Do t’u ndërtoj shtëpitë dy familjeve’.
Bebe Rexha ka mbërritur në Shqipëri. Këngëtarja shqiptare, me famë botërore ka shkuar për herë të parë në Bubq, një zonë e cila u prek shumë nga tërmeti. Në një prononcim për medie, Bebe ka shpreh...
Kryeministri Edi Rama ka bërë sërish një apel për mediat.
“Filtroni informacionet dhe verifikoni ato që thoni! Menaxhoni debatet dhe ndaloni klithmat nëpër studiot tv dhe përfshihuni në qetësimin e shpirtrave të goditur më keq se banesat! Kontribuoni për...
PSE JEP DORËHEQJEN VALBONA SAKO?
  Koment/ Valbona Sako, deri më sot ishte kryetare e Bashkisë në Durrës, e zgjedhur në 30 qershor. Por, zonja Sako ka dhënë dorëheqjen nga posti. Ajo  deklaroi se ka dhënë dorëheqjen...
Familja Ulaj, 1 milion euro për të prekurit nga tërmeti, përveç 20 apartamenteve nga “Gener 2”.
Familja Ulaj bën me dije se kontributi i tyre shkon përtej angazhimit të kompanisë “Gener 2” për ndërtimin e 20 apartamenteve. Familja Ulaj ka vendosur të ndihmojë me një fond prej 1 milion eur...
Lot dhe dhimbje, u jepet lamtumira e fundit dy familjeve në Thumanë
Dy familjet në Thumanë, Cara dhe Cakonji, po përcilllen në banesën e fundit. Ata humbën jetën pas një tërmeti të fuqishëm që goditi vendin tonë në orët e para të mëngjesit më 26 nëntor. I p...
E jashtëzakonshme çfarë kanë bërë tifozët grek për Shqipërinë
Pas ngjarjes së rëndë që ndodhi mëngjesin e 26 nëntorit të gjithë kanë reaguar, nga emra të njohur të muzikës shqiptare deri tek vendet fqinje, raporton ATNA. Edhe Greqia me Serbinë që deri më ...
Diena Karanxha ndenji 12 orë e përqafuar me të bijën poshtë rrënojave.
“Mos më nxirrni, më lini të vdes këtu”, këto ishin fjalët e Diena Karanxhës (Meçe) në momentin kur ekipi i kërkim-shpëtimit po kryente gërmimet e fundit për ta nxjerrë nga rrënojat e pallatit 6-ka...
Nëna dhe tre fëmijët e familjes Lala nxirren të pajetë nga rrënojat. Tani 47 viktima dhe 790 të plagosur.
Pllakos tragjedia për familjen Lala në zonën e ish-Kënetës në Durrës,  nga kjo familje janë nxjerrë trupat e pajetë të katër personave. Në rrënojat e banesës së familjes Lala janë gjetur katër tru...
Një tjetër tërmet në Tiranë, 5.1 Rihter
Një tjetër tërmet i fuqishëm sapo është regjistruar në Tiranë, duke shkaktuar panik të madh te banorët. Ora e doditjes ishte 11.52 Raportohet që tërmeti ka qenë me magnitudë 5.1 të shkallës Rih...
Fotoja që po bën xhiron në rrjet, qeni nuk largohet nga trupi i pronarit që ndodhet nën gërmadha
Një fotografi prekëse po qarkullon nëpër rrjetet sociale sot. Në tragjedinë që ndodhi herët në mëngjes në Shqipëri, dikush ka kapur një fotografi pikëlluese. Një qen që po qëndronte pranë dorës...
Faqja 2 prej 1312345...10...E fundit »