Etiketa: is_tag

Tërmet në Tiranë dhe në disa qytete. Ja sa ishte magnituda…
Nje lekundje e fuqishme termeti eshte ndjere pak minuta me pare ne Tirane. Sipas EMSC epiqendra e termetit oishte ne Zerqan te DIbres. Lekundja e termetit me nagnitute 4.4 balle eshte ndjere ne di...
Lëkundje tërmeti 5 ballë nga Tirana në Shkodër
Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak minuta me pare në vend, lekundja u ndje nga Tirana ne Shkoder me epiqendër në Lezhë. Tërmeti është ndjerë 52 km në veriperëndim të Tiranës dhe 6 km n...
Sot në mëngjes Kretën e goditi tërmet i fortë. Humb jetën një qytetar grek dhe një shqiptar ndodhet në rrezik për jetën.
Një tërmet i fuqishëm ka goditur ishullin e Kretës, në Greqi, paraditen e sotme, rreth orës 09:17. Mësohet se tërmeti me magnitudë 5.8 i shkallës Rihter është regjistruar në thellësi vetëm 10 km...
Si e goditi tërmeti Shqipërinë në të njëjtën datë dhe orë para dy vitesh
Pak minuta pas orës 16:00 janë ndjerë lëkundje të forta tërmeti në Tiranë.  Sipas EMSC-së, magnituda e tërmetit ishte 3.9 e shkallës Rihter. Me epiqendër 22 kilometra në verilindje të Tiranës, lë...
Tërmet 3.9 ballësh vetëm 22 km larg qendrës së Tiranës
Lëkundje tërmeti janë regjistruar mesditën e sotme. Tërmeti me magnitudë 3.9 të shkallës Rihter, e ka pasur epiqendrën në 200 km larg qytetit të Tiranës. Lëkundjet janë ndjerë në kryeqytet dhe ...
Tërmet 4.7 ballë në Podgoricë, lëkundjet të forta edhe në Shkodër
Një tërmet me magnitudë 4.7 ka lëkundur vendin tonë pak më parë. Sipas EMSC, epiqendra ka qenë në afërsi të Podgoricë, ndërsa lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.7 të shkallës Richter dhe janë n...
Lëkundje tërmeti menjëherë pas marrëzisë së sulmit të presidentit Meta mbi Policinë
Lëkundje tërmeti janë regjistruar pak minuta pasi presidenti i Republikës ështe pare ne skena çm,endurie duke sulmuar fizikisht dhe duke kercenuar Policine Bashkiake te Tiranes qe po zbatonte ligj...
Tërmet me magnitudë 6 ballë në Greqi, ndjehet edhe në Tiranë, Durrës, Sarandë e deri në Lezhë!
Një tërmet tjetër i fuqishëm ka rënë në Elasona të Greqisë me magnitudë 6 ballë. Lëkundjet e forta u ndjenë edhe në Tiranë, në Korçë, Pogradec, Fushë Krujë, Durrës, Sarandë, Gjirokastër, Berat dhe...
Tërmet i fortë në Greqi, lëkundjet ndihen deri në Shqipëri
Një tërmet i fuqishëm me mangitudë 6.2 të shkallës Rihter ka goditur Greqinë rreth orës 11:20 të paradites së sotme. Lëkundjet e forta janë ndjerë deri në Shqipëri. Epiqendra ishte 24 km në ver...
Rama: Shqipëria ndihmon me 250 mijë euro Kroacinë pas tërmetit
Kryeministri Edi Rama njofton se Shqipëria do të ndihmojë Kroacinë pas tërmetit të djeshëm me 250 mijë euro. Rama thotë se sapo e ka firmosur këtë vendim, ndërsa ka publikuar dhe një foto: S...