Etiketa: is_tag

Tërmeti në Bosnje/ Humb jetën një 27 vjeçare
   Një grua e re ka vdekur dhe të paktën tre të tjerë janë plagosur si pasojë e një tërmeti të fuqishëm që ka goditur Bosnje-Hercegovinën në orët e vona të 22 prillit. ...
Tërmeti në Bosnjë/ Pamjet e para nga dëmet e shkaktuara; në vendin tonë nuk ka dëme.
të forta tërmeti janë ndjerë sot në Ballkan. Raportohet se epiqender e tërmetit me magnitudë 5.6 righter u regjistrua ne Republiken Srpska. Lekundjet kane shkaktuar panik te banoret atje, te...
Tërmet i fuqishëm në Bosnjë, lëkundet gjithë Ballkani
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.7 i shkallës Rihter ka goditur Bosnjë dhe Hercegovinën. Epiqendra është shënuar 28 kilometra larg qytetit Bileca ndërsa i gjithë Ballkani është ...
Tërmet 5.7 ballë me epiqendër në Bosnje Hercegovinë, lëkundjet ndjehen në të gjithë vendin tonë
Lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në të gjithë vendin. Sipas Institutit të Gjeoshkencave epiqendra e tërmetit ka qenë në Bosnje Hercegovinë me magnitudë 5.9 ballë. Lëkundjet e tërme...
Lëkundje tërmeti në vendin tonë me magnitudë 4.6 rihter, epiqendra në Pukë
Lëkundje tërmeti janë ndjerë këtë mbrëmje në Shqipëri. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në qytetin e Pukës ndërsa lëkundjet janë ndjerë në Tiranë, Lezhë e Kosovë. EMSC shkruan se tërmeti...
Lëkundje tërmeti në Dibër, ndihet fort në Tiranë!
Lëkundje tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në Tiranë. Nga të dhënat paraprake mësohet se epiqendra ka qenë pranë Bulqizës, e cila gjatë këtyre ditëve ka patur aktivitet të shtuar sizmik. ...
Ja ku ishte epiqendra e tërmetit me magnitudë 4.9.
Nje termet i forte eshte regjistruar diten e sotme ne Tirane dhe disa qytete te Shqiperise. Ngjarja ka ndodhur ne oren 8.10. Lekundja ka qene e forte dhe eshte ndjere ne Tirane, Elbasan dhe ...
Tërmet në Tiranë dhe në disa qytete. Ja sa ishte magnituda…
Nje lekundje e fuqishme termeti eshte ndjere pak minuta me pare ne Tirane. Sipas EMSC epiqendra e termetit oishte ne Zerqan te DIbres. Lekundja e termetit me nagnitute 4.4 balle eshte ndjere ne di...
Lëkundje tërmeti 5 ballë nga Tirana në Shkodër
Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak minuta me pare në vend, lekundja u ndje nga Tirana ne Shkoder me epiqendër në Lezhë. Tërmeti është ndjerë 52 km në veriperëndim të Tiranës dhe 6 km n...
Sot në mëngjes Kretën e goditi tërmet i fortë. Humb jetën një qytetar grek dhe një shqiptar ndodhet në rrezik për jetën.
Një tërmet i fuqishëm ka goditur ishullin e Kretës, në Greqi, paraditen e sotme, rreth orës 09:17. Mësohet se tërmeti me magnitudë 5.8 i shkallës Rihter është regjistruar në thellësi vetëm 10 km...