Etiketa: termet

Turqia dërgon ekipet e kërkim-shpëtimit/ Erdogan: Botës Islame i bëj thirrje të mbështesë Shqipërinë
Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan ka bërë të ditur se pas lajmit të tërmetit ka biseduar dy herë me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Erdogan theksoi se i ka dërguar ngushëllimet kryemin...
Tërmeti i sotëm shemb pjesërisht edhe këtë pallat ‘përbindësh’ në Durrës
Një kompleks pallatesh 12-katësh në Durrës ka pësuar dëmtime të mëdha nga goditjet e fundit të tërmetit. Dëmtimet më të shumta, ai i ka marrë nga tërmeti i pasdites së të mërkurës, i cili ishte...
SAPO KALUAM NJË TËRMET TË FORTË, 5.6 RIHTER
  Lëkundjet të reja sapo regjistrohen në këto momente në Tiranë dhe Durrës. Lëvizjet sizmike kanë qenë shumë të forta, 5. 6 magnitutë të shkallës Rihter Ishte momenti kur gazetarët e televi...
Rama: Brenda 2020 të gjithë të prekurit do të bëhen me shtëpi.
Kryeministri Edi Rama ka folur nga Durrësi duke u shprehur se brenda vitit 2020 shpreson që të gjithë personat e prekur nga tërmeti do të futen në shtëpia. Sëbashku me të është edhe Behxhet Pac...
Tërmet i fortë në Greqi, 6.1 Rihter
Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë mëngjesin e sotëm në Greqi. Epiqendra e tërmetit me magnitudë 6,1 ishte në ishullin e Kretës dhe lëkundjet janë ndjerë edhe në vendin tonë. Deri tani nu...
Thellohet bilanci i tragjedisë së tërmetit, shkon në 20 numri i viktimave
Mësohet se viktima janë nënë e bir në Thumanë, mësohet se fatkeqësisht ata i ka zënë poshtë tavolina e bukës. Gazetari i Top Channel Muhamed Veliu tha se viktimat janë Sardi Cukaj dhe Mira Cuka...
Dyshime/ Tërmeti mund të ketë shuar familjen Cara në Thumanë (emrat).
Tërmeti i magnitudës 6.4 ballë i orëve të para të mëngjesit ka lënë pasoja katastrofike në vend, ndërsa janë shënuar deri më tani 18 viktima. Gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu i cili ndodhe...
Rritet bilanci, shkon në 18 numri i viktimave, mes tyre 2 fëmijë
Nxirren edhe dy trupa nga germadhat, duke e çuar numrin e vktiamave në 18 Ora 15.15, gjendet edhe një trup në rrënoja, shkon në 16 numri i viktimave Ora 14. 08- Nxirren edhe dy trupa të paje...
Tërmeti, rritet bilanci, shkon në 16 numri i viktimave, mes tyre 2 fëmijë
Ora 15.15, gjendet edhe një trup në rrënoja, shkon në 16 numri i viktimave Ora 14. 08- Nxirren edhe dy trupa të pajetë nga rrënojat në zonën e ish-Kënetës Ora 12:20 – Ka shkuar në 13 bilanci...
Prapë tërmet i fortë në 14. 08, shkalla 5, në Kepin e Rodonit
Shqipëria nuk po e gjen paqen. Një tjetër tërmet i fortë është regjistruar sot në vend. Nga të dhënat që raporton Ministria e Mbrojtjes bëhet fjalë për një tërmet me magnitudë 5 të shkallës rihter, me...
Faqja 3 prej 1312345...10...E fundit »