Etiketa: termet

Tragjedia nga tërmeti/ Shkon në 8 numri i viktimave, mes tyre edhe një vajzë e mitur
Ka shkuar në 8 numri i viktimave nga tërmeti i fuqishëm që goditi vendin mëngjesin e sotëm. Dy persona të pajetë dyshohet ndodhen nën rrënojat një hoteli të shembur në zonën e Golemit. Tre p...
Tërmeti, deri tani konfirmohen 6 të vdekur, mbi 150 të plagosur.
Emergjencat Civile kanë konfirmuar gjashtë persona të vdekur deri tani nga tërmeti i fuqishëm që goditi vendin në orën 03:39 të së martës. Sipas Emergjencave Civile, një person humbi jetën pasi...
E FUNDIT/ Një person nxirret i pajetë nga rrënojat në Durrës.
Një person është nxjerrë pa jetë nga rrënojat e një godine në Durrës. Gazetari i Abc News raporton se ai u nxorr pak më parë nga rrënojat. Deri më tani është raportuar për dy viktima të tjera n...
Thumanë, nxirret nga rrënojat viktima, një nga katër pjesëtarët e familjes
Një nga katër pjestarët është nxjerr i pajetë nga rrënojat në Thumanë. Një tërmet i fuqishëm shkundi Shqipërinë ku pas lëkundjeve të njëpasnjëshme, ai i orës 03:55 të mëngjesit të së martës, me...
Në foto tërmeti që goditi sot vendin tonë, dëshmi të rënda/
Dëme të mëdha ka shkaktuar tërmeti i sotëm, kryesisht në zonën e Durrësit, qytet më afër lëkundjeve të forta. Fotot dëshmojnë ngjarjen ...
Tërmeti, ministria e Arsimit: Pezullohet mësimi në shkollat Tiranës dhe Durrësit
Pas tërmetit të fuqishëm të mëngjesit të së martës, Ministria e Arsimit ka bërë të ditur se për të gjitha shkollat e Qarkut Tiranë dhe Qarkut Durrës do të pezullohet mësimi ditën e sotme. Ndërk...
Një viktimë nga tërmeti në Kurbin, del nga ballkoni dhe humb jetën
Është konfirmuar viktima e shkaktuar si pasojë e tërmetit që ka rënë mëngjesin e sotëm. Korespodentja e Top Channel ka bërë me dije se në Kurbin një person ka rënë nga ballkoni dhe si pasojë ka...
Shënohet viktima e parë nga tërmeti, gjyshja mbulon nipin me trupin e saj, por humb jetën
Një e moshuar raportohet se ka humbur jetën nga shembja e tre pallateve në Thumanë, si pasojë e lëkundjeve të forta të tërmetit të regjistruara në orën 03:55. Një skenë sa tragjike aq dhe rrëqe...
Tërmeti, shembet muri i Kalasë së lashtë të Durrësit (Torra e Vjetër)
Lëkundje të forta termeti me një magnitudë prej 6.6 ballësh sipas matjeve paraprake, kanë goditur Shqipërinë sot rreth orës 03:54. Lekundjet kane qene teper te fuqishme, cfare i kane detyruar pjes...
Tërmeti në gjithë vendin, shembet pallati në Durrës. Banorët ngecin brenda
Tërmeti i sotëm ka qenë me pasoja të rënda nga raportimet paraprake. Sipas informacioneve fillestare, një pallat është shembur dhe banorët janë të ngecur brenda. Në Lushnje është çarë toka. Në ...
Faqja 5 prej 13« E para...34567...10...E fundit »