Etiketa: tirane

Deputetët e Holandës po peshojnë krimin nëse ia vlen, por thonë se ‘BE nuk ka akoma vend për Arlbania’.
Një grup parlamentarësh nga Holanda kanë mbërritur në Tiranë për të parë nga afër çfarë ndodh me krimin dhe korrupsionin në Shqipëri dhe pas kësaj për t’i thënë shtetit të tyre të votojnë ‘pro’ ap...
Digjet fabrika e riciklimit. Tym toksik kancerogjen në Tiranë. Ekspertët: ”Kjo është shëmbëlltyrë e inceneratorëve – FOTO/VIDEO
Fabrika e riciklimit të mbetjeve urbane në zonën e Kasharit dhe qindra tonë plastike u përfshinë nga zjarri rreth orës 10:00 të paradites. Ish- kryeministri bBerisha, mjek në profesion,  ka rea...
Zëri i Amerikës: Gjykata e Tiranës vihet nën tension, gjykohen kundërshtarët.
Në Shqipëri seanca në Gjykatën e Tiranës për masën e sigurisë për 23 të ndaluarit e protestës së fundjavës së shkuar, kundër tarifës 5-22 euro për kalimin në Rrugën e Kombit, po zhvillohet në një ...
Nuk kalohet para Drejtorisë së Policisë së Tiranës; mund të arrestohesh menjëherë.
Në Tiranë ka nisur edhe arrestimi i qytetarëve që kërkojnë lirimin e të arrestuarve të Revoltës së Kukësit. Madje mund të ndodhë që edhe pse ndodhesh rastësisht aty pranë, të arrestohesh në vend e...
Minatorët protestojnë para selisë së qeverisë, përplasen me policinë. “U mbush kupa! Duam kryeministrin këtu…”
Situata është tensionuar vetëm pak minuta pasi ka nisur protesta e minatroëve para selsië së kryeministrisë në Tiranë. Minatorët kanë bërë thirrjen: "U mbush kupa, mjaft! Qeveri dil nga bunkeri...
Pronari i servisit të celularëve prodhonte bomba; sot u arrestua në spital.
Gentian Hoxha mbeti dje i plagosur nga një shpërthim i fuqishëm që ndodhi brenda dyqanit të tij të celularëve. Ai punonte i vetëm në tryezën e punës, kur rreth orës 10:40 në dyqan ndodhi një sh...
Mëngjesi i parë i vitit me borë në Tiranë. Këtu është ‘bukuri’, por në zonat malore ka krijuar probleme.
(FOTO: Mëngjesi heret në rrugët e Tiranës. Foto: Top Channel)/ Fëmijët nuk kanë mundur ta 'kapin' tokën të zbardhur nga bora, edhe pse prindërit i zgjuan më herët. Por edhe qytetarë të tjerë ka...
Jeane- Claude Junker, asnjë afat, veç metafora dhe batuta në Tiranë
Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, përmes alegorisë ka dhënë mesazhe të qarta për Shqipërinë se nuk ka afat kohor për negociatat me BE, në konferencën e përbashkët për shtyp me...
Revolveri, shpata, etj., të Isa Boletinit mbërrijnë nga Tirana në Prishtinë
Armë dhe gjëra personale të Isa Boletinit të ardhura nga Tirana do të ekspozohen në Prishtinë. Në “Ekspozitën Bazë” e cila do të hapet në Muzeun e Kosovës nga 23 shkurti, do të ekspozohen artef...
FOTO: Aksident i frikshëm në Tiranë, ‘çmendet’ makina mes lëvizjes dhe njerëzve
Ka shpëtuar për mrekulli pa marrë jetë njerëzish ky aksident I frikshën pranë Kopështit Botanik në Tiranë. Makina tip Mercedes ka ‘lajthitur’ papritu duke u përplasur në borduret e rrugës dytësore...
Faqja 4 prej 12« E para...23456...10...E fundit »