Etiketa: is_tag

Rama me Macron në Tiranë: Pas një pritje të paktën shekullore në Shqëipëri vjen për një vizitë bilaterale shefi i shteti francez.
Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti francez Emmanuel Macron pas nënshkrimit të marrëveshjeve, kanë zhvilluar një konferencë për mediat. “Fjala i lumtur , e vërteta është që sa herë gjendet në ...
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, pritet nga homologu shqiptar në Tiranë.
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron është pritur me ceremoni të lartë shtetërore nga homologu shqiptar Bajram Begaj. Kreu i shtetit francez erdhi të hënën pasdite në Tiranë, ndërsa u prit nga...
“Konfliktet ju mbajnë në vend numëro”, kancelari gjerman, nga Tirana- mesazh Kosovës dhe Serbisë.
Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, në fjalën e mbajtur në takimin në kuadër  të Samitit të Berlinit që po mbahet në Tiranë, u shpreh se, ky është një proces që do të shërbejë për të forcuat ...
“Rama ka afruar gjithë Europën në Tiranë”, Abazoviç: Ardhmëria e të gjithëve është në BE
Ardhmëria e të gjithëve është ne BE! Kështu u shpreh kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazovic, në Tiranë. Ndërsa u prit në kryeministri nga homologu shqiptar Edi Rama, Abazovic foli shkur...
Detajet nga Samiti i Procesit të Berlinit/ Pse u zgjodh Shqipëria? Pse presidenti Macron do të mbërrijë me vonesë?
Shqipëria është zgjedhur për të mirëpritur Procesin e Berlinit, një eveniment ky që do të bëjë bashkë krerët e BE dhe Ballkanit Perëndimor. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ishte parashikuar ...
Një i ri tentoi të çajë perimetrin e sigurisë të vendosur për Samitin, shoqërohet në Polici.
Policia e Tiranës ka ndaluar një të ri i cili me motor tentoi të çajë perimetrin e sigurisë që është vendosur në qendër të kryeqytetit për samitin e Procesin e Berlinit. I riu nuk i është bindu...
Samiti në Tiranë, Begaj: Historike për rrugën e Shqipërisë dhe të rajonit drejt BE-së
Presidenti Bajram Begaj ka përshëndetuar mbajtjen e Samitit të Procesit të Berlinit që zhvillohet sot në Tiranë. Presidenti Begaj shprehet se kjo është një ngjarje e madhe historike për rrugëtimin...
“Shqipëria sot, si Europa e Ballkanit”, Rama: Në Piramidën e diktatorit do të ulen armiqtë e tij të përbetuar
Për herë të parë në rajon mbahet Samiti i Procesit të Berlinit. Ky Samit bën bashkë liderët e vendeve të Ballkanit, shteteve anëtare të BE dhe përfaqësues më të lartë të Bashkimit Europian. Kry...
Sot Tirana kryeqytet i Europës. Mblidhet Samiti i Procesit të Berlinit në Tiranë.
Samiti i Procesit të Berlinit mbahet për herë të parë në rajon dhe mikpritëse e evenimentit të rëndësishme është zgjedhur Shqipëria. Ky samiti do të bëjë bashkë të hënën, të gjithë liderët e vende...
Policia prezanton planin e masave për Samitin e Berlinit në Tiranë
Zëvendës drejtori i Përgjithshëm i policisë, Sokol Bizhga ka prezantuar këtë të shtunë planin e masave të ndërmarra për mbarëvajtjen e sigurisë gjatë zhvillimit të samitit të Berlinit, që do të mb...