Etiketa: zgjedhje

Nacionalistët gjerman të AfD zotohen se do të luftojnë “invadimin e të huajve”.
Partia e krahut të djathtë, Nacionaliste ‘Alternativa për Gjermaninë’, (AfD)  është zotuar se do të luftojë “ një invadim nga të huajt” drejt vendit të tyre, pasi fitoi për herë të parë praninë në...
Qeveria ‘populiste’ e Norvegjisë fiton mandatin e dytë historik
Qeveria e koaliciint të krahut të djathtë në Norvegji, do të vahdojë të qëndrojë në pushte me gjithë fitoren e ngushtë ku mundi opozitën e krahut të majtë të 'kufijve të hapur'. Me 95 për qind ...
Megjithatë, në Akademinë e Shkencave po mbahen zgjedhjet… (UPDATED)
Megjithëse kryeministri Edi Rama, që në mëngjes ka çuar fjalë se po u bënë ‘zgjedhje farse’, dmth., ashtu siç ishin planifikuar, Qeveria nuk do të ‘japë më asnjë lek’ nga Buxheti i Shtetit për Aka...
Zgjedhjet në Gjermani: Merkel merr terren përballë rivalit në debatin Televiziv.
(Sondazhet e mediave pas debatit thonë se Merkel kryeson pra votimeve të 24 qershorit)/ Ishte supozuar se këto do të ishin zgjedhjet më pa shkëlqim. Prej disa muajsh konservatorët e kancelares Ange...
60 ditë pa qeveri efektive. Shqipëria bën zgjedhje, por jo qeveri
Nga Afrim Krasniqi Shqipëria i zhvilloi zgjedhjet parlamentare më 25 qershor. Dy ditë më vonë rezultati doli dhe partitë e pranuan atë. Prej datës 27 qershor kemi një maxhorancë të re, të votua...
Deputeti Patozi thotë se kur të hapet sipari i zgjedhjeve ‘unë jam në garë. Kjo është farsë’.
  Deputetit i PD-së, Astrit patozi i ftuar në studiot e ‘Abc neës’, ka deklaruar se ai vazhdon të jetë në garë për kreun e PD-së, ndërsa ka ritheksuar se nuk e njeh këtë proces. Sipas t...
Dy nënkryetarë të PD bëjnë oponencën e oponentëve brenda PD
Dy nënkryetarët e PD, Edi Paloka dhe Edmond Spaho u janë përgjigjur edhe 7 kërkesave të bëra nga kandidati Astrit Patozi për ‘zgjedhje të lira dhe të ndershme’ në PD. Ne lidhje me ‘disa pretend...
160 mijë votues ‘humbën’ nga numri i vitit 2013.
Qytetarët i kthyen kurrizin pushtetit në zgjedhjet e 25 qershorit, ndërsa pushteti i kishte kthyer kurizin ytetarëve për katër vjet të legjislaturës së Kuvendit. Ndërsa numri i popullsissë rrit...
Sondazhi i tretë kombëtar- sipas Ora News. Ja si ndahen mandatet mes PS, PD dhe LSI
Televizioni Ora-News dhe IPR Marketing kanë publikuar sondazhin e tretë për zgjedhjet elektorale në të 25 qershorit. Ndryshe nga një javë më parë, këtë herë kemi lëvizje të votave. Ja çfarë ...
Para 3 minutash/ Zgjedhjet në Mbretërinë e Bashkuar: Konservatorët humbin maxhorancën
Konservatorët Britanik kanë humbur maxhorancë në zgjedhjet e parakohshme të përgjithshme dhe tani varen nga parlamenti. Me pak vota që kanë mbetur për t'u deklaruar, rezulton se Partia Laburist...
Faqja 6 prej 12« E para...45678...E fundit »