Etiketa: zgjedhje

Dështon mbledhja e KQZ, afati i regjistrimeve për 13 tetorin drejt orëve të fundit
Sot, e shtune, ishte parashikuar një mbledhje e KQZ, që sipas zyrtarëve të institucionit, do të vendoste çfarë do të bëhet me zgjedhjet e dubluara të 13 tetorit. Ashtu si gjithë çështja ka hyrë në...
Partia Socialiste do të hyjë në zgjedhje të brendshme në shtator 2019 deri në janar 2020
Partia Socialiste do të hyjë në zgjedhjet e brendshme në muajin shtator, duke filluar me organizatat, për t’u mbyllur me zgjedhjet për kryetarin në Kongresin që do të organizohet në janar të 2020-...
Facebook njofton se sot, 30 qershor, Është ditë zgjedhjesh; kush ka harruar të ngriht e të votojë
Ka nisur prej orës 07:00 votimi për zgjedhjet vendore që po mbahen sot në vend për zgjedhjen e 61 kryetarëve të rinj bashkiak. Në këto 30 vite këto janë zgjedhjet e para ku opozita më e madhe në v...
PD po na fal edhe kësaj here, nuk ka dhunë në 30 qershor! Po LSI?
Nuk i dihet ende nëse LSI e presidentit Meta do ta falë apo do ta dhunojë popullin shqiptar ditën e zgjedhjeve, 30 qershor. Por PD, që bënte sikur udhëhiqte dhunën, deklaroi se na ka falur. Sot, pa...
Kandidati i Erdoganit pranon humbjen në votimin e Stambollit
Binali Yildirim, kandidati i partisë në pushtet në një rivotim te diskutueshmëm për zgjedhjet bashkiake të Stambollit, pranoi humbjen të dielën. Rezultatet fillestare nga agjencia e lajmeve sht...
Erion Veliaj në fushatë: ‘Nuk ka as dekret, as sekret; zgjedhjet janë në 30 qershor’.
Nga Baldushku, ku vijoi fushatën e tij elektorale, kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj deklaroi se nuk ka asnjë dyshim që zgjedhjet vendore do mbahen në 30 qershor ...
Basha i PD, që nga jashtë zgjedhjeve thotë se ‘nuk ka zgjedhje’
Menjëherë pas kërkesës së institucioneve të Perëndimit për t’u ulur në dialog me qeverinë dhe pasi kryeministri Rama bëri ftesë për dialog, Basha i PD ka mohuar kategorikisht se do të ketë zgjedhj...
Rama ‘mirëpret’ ndihmën e deputetëve gjerman, por ‘negociata për zgjedhjet nuk ka’.
Në bashkëbisedimin me gazetarët, Rama u shpreh i vendosur në qëndrimin e tij, se nuk do të ketë shtyrje të zgjedhjeve vendore, përtej datës së përcaktuar nga Presidenti i Republikës. Rama komen...
Zgjedhjet spanjolle: populistët e Vox mund të hyjnë në parlament për herë të parë
VICTORIA FRIEDMAN Spanjollët janë të vendosur të dalin në zgjedhje të dielën për të tretën herë në tre vjet e gjysmë, ndërsa socialistët në pushtet parashikojnë të fitojnë numrin më të madh të ...
Moldavia voton me parti të ndara për Moskën apo të ardhmen në BE?
  Kishinau (AFP) - Moldavet votuan të dielën në zgjedhjet që pasqyrojnë ndarjen e gjatë të ish republikës sovjetike midis atyre që kërkojnë lidhje më të ngushta me Moskën dhe atyre që mbës...
Faqja 4 prej 13« E para...23456...10...E fundit »