Etiketa: zgjedhjet

Qendra e Djathtë e Italisë hap valvulat e fushatës: “Jo më ‘Skllavë të Europës’!”.
Lideri i partisë së parë konservatore të Italisë, “The League” ka nisur fushatën e sulmit të fortë për zgjedhjet e ardhshme. Ajo bazohet në sovranitetin kombëtar sipas stilit të Donald Trump dhe B...
BE në panik pas humbjes në Berlin
*Pierre Moscovici, përgjegjës për euron në KE: Futja e AfD-së në Bundestag është një "shok" i vërtetë. *Orban i Hungarisë uron forcat politike anti- emigracion. *Sebastian Kurz,, kryeministër i Au...
UPDATED/Zgjedhjet në Gjermani: Merkel fiton mandatin e katërt.
Kancelarja Gjermane , Angela Merkel është rizgjdhur për mandatin e katërt në zgjedhjet federale, sipas sondazheve. Aleanca e saj CDU/CSU ka fituar 32.5% të votave, duke mbetur partia më e madhe...
Nesër zgjedhjet në Gjermani. Merkel piu kafen e mbylljes së fushatës.
Kancelarja Gjermane, Angela Merkel, rrufiti kafen e fundit të fushatës elektorale me punëtorët në Berlin, dhe iu bëri thirrje që të ruajnë momentin e orëve të fundit para votimeve në vend. Agje...
Kur ne nuk bëjmë zgjedhje në parti dhe në qeveri, atëherë si mund të bëjmë në Akademi?
Nga: Seherefedin Shehu*/ Fb Është për të ardhur keq që zgjedhjet u bënë farsë edhe në krye-institucionin e shkencës. Me sa duket edhe shkenca nuk mund të bëjë përjashtim nga farsat zgjedhore që ne ...
Zgjedhjet në PD- akoma në rrugë. Patozi: Do të sjellim prova manipulimi.
Nga Astrit Patosi/ Ka shumë prova që dëshmojnë manipulimin masiv me votat e demokratëve më 22 korrik. Me siguri që ditët në vazhdim do të sjellin dëshmi të reja, sepse përmasat e fenomenit dhe ...
Sussane Schultz: Zgjedhjet në Shqipëri ishin ‘të lira dhe të ndershme’
Duke folur nga qyteti i Korҫës ambasadorja gjermane në vendin tonë Sussane Schultz ka vlerësuar procesin zgjedhor në vendin tonë. Ajo ka thënë se procesi zgjedhor ka qenë i lirë dhe i ndershëm,...
Zgjedhjet në PD: Basha dhe Selami në fushatë së bashku; nesër në Lezhë
Dy kandidatët për kryetar të Partisë Demokratike, Eduart Selami dhe Lulzim Basha nisin nesër zyrtarisht fushatën. Qyteti i parë ku do të ndalojnë dy kandidatët është Lezha. Kryetari i PD-së në ...
OPONENTËT E BASHËS: ‘TË SHTYHEN ZGJEDHJET NË PARTINË DEMOKRATIKE… ARSYET”.
Kritikët ndaj kryetarit të PD, Lulzim Basha, kanë dalë me një deklaratë të prere, mes të cilës, nder te tjera kërkojnë shtyrjen e zgjedhjeve për kreun e PD-se. Në një deklarate për mediat, ata ...
Zyrtarisht mbyllet ‘Odisea’ e zgjedhjeve, këta janë 140 deputetët e rinj të Parlamentit
  Procesi i numërimit ka përfunduar në të gjithë vendin, ky ka qenë komunikimi i kryetarit të KQZ-së, Klement Zguri. "Partia Socialiste ka marrë 48.33% të votave, 74 mandate; Partia Dem...
Faqja 1 prej 612345...E fundit »