Etiketa: zgjedhjet

Yuri Kim paralajmëron partitë politike: Kush garon në 25 prill, Amerika nuk ka ndryshuiar qëndrim.
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar sërish me një mesazh të fortë për partitë politike në vend para zgjedhjeve të 25 prillit. Zonja Kim ka shpërndarë...
Kosovë/ Albin Kurtit dhe 46 të tjerëve s’u lejohet të garojnë në zgjedhje
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, nuk është certifikuar për të qenë pjesë e garës për zgjedhjet e 14 shkurtit. Rrjedhimisht, ai do të hiqet nga lista e kandidatëve të LVV-së, kanë bër...
Politikë/ Topalli: Vendit i duhet kryeministër që nuk shton vilat në kohë tërmeti
Beteja për Shkodrën pritet të prodhojë një ndër garat me interesante në zgjedhjet e 25 Prillit.  Demokratët krahas socialistëve do kenë përballë Jozefina Topallin, e cila ka vendosur të kandi...
Levin: Media ‘shfrytëzon’ trazirat e Capitolit për t’u ‘mbyllur gojën konservatorëve’ ndërsa Demokratët punojnë për të ‘mbytur sistemin’
'Media ka luajtur një rol të madh,shume të madh në atë që po ndodh në këtë vend,' thotë drejtuesi i 'Life, Liberty & Levin' Nga Charles Creitz | Fox News   Levin: Media, Demokrat...
Presidenti Trump i bashkohet thirrjes për të rishikuar provat e procesit dhe rezultateve të zgjedhjeve ‘të paligjshme’
    MICHAEL PATRICK LEAHY Presidenti Trump foli me 300 ligjvënës të shtetit nga shtetet e fushës së betejës Arizona, Michigan, Wisconsin, Pennsylvania dhe Georgia të Shtunën në një video...
Forbes: Elitat e Big Tech ‘Fituesit miliarderë më të rëndësishëm’ të Zgjedhjeve 2020
JOHN BINDER   Drejtuesit e Big Tech do të jenë "fituesit miliarderë më të rëndësishëm" të zgjedhjeve presidenciale nëse ish Zëvendës Presidenti Joe Biden dhe Senatorja Kamala Harris (D-...
17 shtete mbështesin Padinë e Texasit në Gjykatën Supreme të që pretendon se zgjedhjet e PA-MI-GA-WI ishin Antikushtetuese
HANNAH BLEAU   Shtatëmbëdhjetë shtete paraqitën një gjykim të shkurtër të mërkurën duke mbështetur padinë e shtetit të Teksasit - të paraqitur direkt në Gjykatën e Lartë të SHBA - e cil...
Donald Trump në Georgia: ‘Jemi duke i fituar këto zgjedhje’
CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump bëri fushatë në Georgia të Shtunën për zgjedhjet e balotazhit të Senatit në emër të Senatoreve David Perdue dhe Kelly Loeffler, duke përsëritur pohimin ...
Donald Trump parashikon garimin për vitin 2024: ‘Do të shihemi për katër vjet’
CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump la të kuptohet të martën se po përgatiste një tjetër kandidim për president në 2024 nëse përpjekjet e tij për të sfiduar zgjedhjet e vitit 2020 nuk prev...
Dy anëtarë republikan të bordit ndryshuan votën dhe rezultatin nga frika se u kërcënuan deri në familje
Dy anëtarë republikanë të Bordit të Canvassers të Qarkut Wayne në Miçigan anuluan votat e tyre në procesin e vërtetimit të rezultateve në zgjedhje. Ata thanë të mërkurën se ishin detyruar që të bë...
Faqja 1 prej 1912345...10...E fundit »