Etiketa: is_tag

4 kandidatë pranuan humbjen dhe uruan kundërshtarët për fitoren
Më 14 Maj shqiptarët iu drejtuan kutive të votimit për të zgjedhur kryebashkiakun që duan për 4 vitet e ardhshme. Dhe siç e do një garë, dikush fiton e tjetri do humbë. Në Shqipëri është e vësh...
‘Bashkë Fitojmë’ mori drejtimin në 7 bashki, por PS i kryeson listën për këshillin bashkiak
Në zgjedhjet e 14 majit, nga 61 bashkitë e vendit,  vetëm 7 janë marrë nga koalicioni Bashkë fitojmë. Nga të dhënat e Komisionit qendror të Zgjedhjeve që edhe pse ka marrë kryesimin në këto bas...
Zgjedhjet vendore/ OSBE: Përgjithësisht të mirëorganizuara, kandidatët bënë fushatë lirisht!
Misioni i OSBE-ODIHR i ka vlerësuar zgjedhjet vendore se përgjithësisht të mirëorganizuara. Sipas Glover kandidatët bënë fushatë lirisht! Dita e zgjedhjeve ishte paqësore ndërkohë që ndërhyrjet pa...
Pas çdo kutie, Veliaj thellon fitoren, po shkon 40 mijë vota para Këlliçit; çfarë nuk ka ndodhur
  Erion Veliaj vijon të thellojë rezultatin e fitores në Tiranë, Pothuajse në çdo kuti votimi që numërohet, kryebashkiaku Veliaj rrit diferencën ndaj Belind Këlliçit. Nga të dhënat e fund...
Tiranë/ Erion Veliaj rreth 30 mijë vota para Këlliçit
Deri në orën 10:45, në bashkinë e Tiranës janë numëruar 498 nga 941 kuti votimesh. Rezultatet paraprake flasin për një epërsi të Erion Veliajt ndaj rivalit Belind Këlliçi. Kandidati socialist k...
Harta e Shqipërisë ngjyroset rozë/ Cilat janë 6 bashkitë që ka siguruar koalicioni “BF”
Harta e Shqipërisë është ngjyrosur rozë. Partia Socialiste ka siguruar deri më tani një pjesë të madhe të vendit. Madje PS ka arritur të marrë bastionin historik të Partisë Demokratike, Tropojë...
Celibashi kërkon ndjesë për kolapsin e pajisjeve elektronike, ‘njohim përgjegjësinë!’, thotë
Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi doli pak çaste më parë në një deklaratë për mediat, ku njohu përgjegjësinë e KQZ-së për problemet e shkaktuara nga mosfunksionimi i pajisjeve te identifikimit elektron...
Celibashi: Kemi verifikuar 927 tentativa për votim të dyfishtë
Kryekomisioneri i KQZ-së në një deklaratë për mediat bën të ditur se janë evidentuar 927 raste të tentativës së votimit të dyfishtë. Gjatë fjalës së tij, Celibashi thotë se në KQZ kanë mbërritu...
Zgjedhjet në Turqi: Erdogan udhëheq me 55% kur janë numëruar vetëm 20%
Janë mbyllur kutitë në Turqi dhe ka nisur numërimi i votave. Rezultatet zyrtare nuk duhet të dalin përpara orës 21-00 sipas orës lokale turke, pra 20.00 me orën tonë, por mediat vendase kanë nisur...
SHBA: Zgjedhjet të kryhen në përputhje me ligjin dhe standardet ndërkombëtare
Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar në lidhje me zgjedhjet vendore që do të mbahen më 14 maj. ‘Të dielën, qytetarët shqiptarë do të ushtrojnë të drejtën e tyre demokratike më themelore – të vo...