Një tërmet është regjistruar sot në vendin tonë, ku lëkundjet janë ndjerë në Tiranë.

Lëkundje tërmeti janë ndjerë paraditen e sotme në Tiranë, në orën 10:09.

Sipas informacioneve të marra nga faqja zyrtare sizmologjike, EMCS, lëkundjet ishin me magnitudë 3.6 të shkalles Rihter dhe me thellësi 10 kilometra.

Epiqendra e këtij tërmeti ishte 24 km nga Tirana dhe 16 km nga Bulqiza

Veritas.com.al/